Bahar turnuvası başlıyor

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Bahar turnuvası başlıyor

Sanayi Kent'i Gebze'de, tüm sanayi kuruluşlarını sporda buluşturacak Sanayi Ligi, Ekim ayında start alacak. Bu özel organizasyonun hazırlığı niteliğinde ki 'Bahar Turnuvası' ise 30 Mart'ta başlayacak. Son katılım 28 Mart.

Faal Hakemlerin görev yapacağı, sağlık ve basın hizmetinin sunulacağı turnuva da, şampiyon ekip, altın yağmuruna tutulacak. Gebze Plastikçiler OSB'de kurulu Halı Saha Tesisleri'nde ki bakım ve onarım çalışmaları nedeni ile bu yıl ertelenen Sanayi Ligi, Ekim ayında start alacak.30 Mart'ta başlayacak Bahar Turnuvası ise Sanayi Ligi'nin hazırlığı niteliğinde olacak.

İDEAL TESİS OLDU

Sanayi Kenti Gebze'de uzun süredir, Caner ve Zafer Pesen'in çalışmalarını sürdürdüğü Sanayi Ligi, tesis yetersizliği ile bir türlü hayata geçirilemedi. Gebze Plastikçiler OSB'de kurulu spor tesislerinin işletmesinin Zafer Pesen'e verilmesi ile Sanayi Ligi çalışmaları da hız kazanmıştı. Ancak tesisin istenilen seviyeye gelmesi için yapılan çalışmalar uzun sürünce, bu yıl Sanayi Ligi ertelendi. Tesislerde yapılan yeniliklerle üzeri kapatılan halı saha, kafeteryası, skorbordu, yenilenen kentini ve tribünleri ile aranan ideal tesis konumuna geldi.

BİR TURNUVA'DAN FAZLASI

Baharı karşılayacağı turnuva ile sanayi ligine de hazırlık yapılacak. Bilindik turnuvaların aksine, 8 takımdan oluşacak gruplarda, takımlar en az 7 maç oynayacak. Grupların güçlü takımları bir üst tura yükselecek. Her gruptan 4 takım üst tura çıkacak. En son aşamada, yarı final ve final maçları elemasyon sistemine göre oynanacak ve şampiyon belli olacak. Çeyrek asırdır bölgede futbol turnuvası organize eden ve Basın Turnuvası ile adını sadece Kocaeli'de değil Türkiye'nin bir çok ilinde duyuran önemli organizasyona imza atan Pesen Kardeşler,  30 Mart'ta  başlayacak Bahar Turnuvası ile de Sanayi Ligi'nin provasını yapacak.

HİZMET, SINIRSIZ OLACAK

Sanayi Ligi'ni sadece bir futbol organizasyonu olarak görmeyen Pesen Kardeşler, kurdukları sanayiligi.com.tr adresiyle burada sanayi kuruluşları için bir alan oluşturacak. Organizasyona katılan firmaların güncel haberlerinin yanı sıra maçlarına ilişkin yorum ve değerlendirmelerin yanı sıra maç görüntülerinin de yer alacağı internet sitesi, sanayinin nabzını tutmayı amaçlıyor. Organizasyonun tamamında faal hakemler görev yapacak. Basın hizmetinin yanı sıra sağlık hizmetleri de organizasyon komitesi tarafından sağlanacak.

ÇALIŞANLARIN OYNAMASI ŞART

Bahar Turnuvası'da, Sanayi Ligi'nde olduğu gibi kurumların sadece sigortalı çalışanları ile yer alacakları bir organizasyon olacak. Firmalar, turnuvaya katılırken kadrolarını 30 kişi olarak belirleyip, organizasyon komitesine teslim edecekler. Takımlar, kurum çalışanları arasından kadrolarına takviyeyi ancak, bir tur geçtikten sonra yapabilecekler. Minimum 15 kişilik liste yapmak durumunda olan takımlar, turnuva başladıktan sonra, ilk tur maçları bitene kadar kadrolarına isim ekleyemeyecek.

SÜPRİZLERLE DOLU ORGANİZASYON

 

Sanayi Ligi'ne ilişkin yapılan hazırlıkların 30 Mart'ta başlayacak turnuvada hayata geçeceği organizasyon da katılımcı takımları önemli sürprizler bekliyor. Şampiyon takımın 20 altınla ödüllendirileceği turnuvada, başaralı olan ekipler ve sporcularda yine altın ve çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek.