KANCA'dan büyük başarı

  • 2016-03-17 01:00:14 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
KANCA'dan büyük başarı

Türkiye’nin kendi ürün grubunda en yüksek el aletleri ihracatçısı konumunda olan Kanca, 500 çalışanı ile 5 farklı kıtada, 50 ülkeye ihracat yapıyor. Sektöründe birçok ilke imza atmış olan ve Türkiye’nin ilk el aletleri üreticisi olan Kanca bu sene Köln fuarında 50. yılını müşterileri ile birlikte  kutladı. 20 değişik ülkeden 100’ü aşkın müşterinin katıldığı gecede bir konuşma yapan Genel Müdür Alper Kanca, Avrupa ülkelerinde satılan her 3 mengeneden birini kendilerinin ürettiğini söyledi. Kanca şöyle devam etti, “Rakiplerimiz bile bizim ürünlerimizi kendi etiketleri ile satıyor. Belki çok büyük bir pazar değil ama en azından bir ürün grubunda Avrupa da ki en büyük üretici ve satıcı olmak bizi gururlandırıyor. "

Kanca’ya Avrupalılardan övgü

 

Kanca El Aletleri AŞ dünyanın en büyük ve en saygın Hırdavat fuarı olan, Köln Eisenwarenmesse fuarına 20 senedir katılıyor. Türk firmaları arasında en fazla katılımcı firma olan Kanca, Avrupa da  “çelik dövme mengene” ürün grubunda  lider konumda.

Kutlama töreninde konuşan Avrupa’nın en büyük El Aletleri Dağıtım Şirketlerinden EDE’nin satın alma müdürü  Bay Kleine;"20 yıl önce bir Türk sanayi ürününü 100 yıllık yerleşik Avrupalı markalara tercih etmekte ilk başta zorlandık. KANCA ürünlerini Üyelerimize biraz tedirginlikle  sunduk. Ancak Kanca ürünleri  bugüne kadar gerek kalite, gerekse hizmet açısından  Alman veya Fransız rakiplerinden daha iyi çıktı. Bizi şaşırttı. İşbirliğimizden çok memnunuz" dedi.
KANCA ürünlerini İtalya gibi El Aletleri sektöründe güçlü bir ülkede 20 yıldır temsil eden ,

 Milano lu Com. Utensili YK Başkanı Bay Corradini de, “Kanca müşterilerine yakınlığı, esnekliği ve çözüm sunma kabiliyeti açısından  tam bir aile şirketi. Biz de bu ailenin İtalya daki parçasıyız. Eskiden “bir Türk sanayi ürünü satmak mı ? Mümkün değil” diye düşünenler, şimdi özellikle KANCA mengenelerini talep ediyorlar” diye konuştu.

Dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler, fuar boyunca  Kanca’nın yeni ürünlerini beğeni ile inceleme fırsatı buldular ve bilgi aldılar. Aynı zamanda Türk mutfağından ve Türk halk danslarından örnekler sunan kutlama programı müşteriler tarafından çok beğenildi.

 

Kanca Genel Müdürü Sn.Alper Kanca, 50. yıl pastasını, IDDMIB Başkanı Rıdvan Mertöz ve Düsseldorf Ticari Ataşesi Mustafa Hilmi Aşkın ile beraber kestiler.