Büyükkaya'ya büyük ödül

  • 2016-03-14 03:10:25 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Büyükkaya'ya büyük ödül

İzmir Seferihisar’da yapılan SODEM 2016 Belediye Başkanları buluşması ve Proje değerlendirme Toplantısı’nda “Kentsel Gelişim” dalında 221 belediye arasından 9 belediyeye ödül verildi. Bu belediyelerden biri de Hanak Belediyesi oldu.

 

Hanak Belediyesi İzmir Seferihisar’da yapılan SODEM 2016 Belediye Başkanları Buluşması ve Proje değerlendirme Toplantısında aldığı bu ödül ile hem Ardahan’ın, hem de Gebze’nin gururu oldu.

Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM)  tarafından iyi proje ve uygulamalarının duyurulması, paylaşılması, iletişimin güçlendirilmesi ve bilgi alışverişi gerçekleştirilmesi için İzmir/Seferihisar’da iki gün düzenlenen çalışma toplantısı sona erdi.

 

Bu toplantıya CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da katıldı.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, toplantının ilk gününde belediye başkanları ile bir araya geldi. Toplantıda sosyal demokrat belediyeciliğin yaygınlaşması, yerel yönetimlerde iktidar olmak için bilgi ve proje paylaşımı yapmak gerektiğini, CHP'li belediye başkanlarının örnek çalışmalarının diğer belediyeler tarafından takip edildiğini belirten Kılıçaroğlu, "Demokrasinin temeli yerel yönetimlerdir. İktidara yerel yönetimlerimizle yürüyeceğiz. Bunun için çok çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

 

Ödül alan belediye başkanlarını kutlayan Kemal Kılıçtaroğlu "Belediye başkanlarımız son derece başarılı projelerin altına imza attı. Bizim belediye başkanlarımız 'başarılıdır' dememizin ötesinde bunun kamuoyuna anlatılması çok ama çok önemli. Bu bağlamda özellikle jüri üyelerimize yaptıkları seçim nedeniyle yürekten teşekkür etmek isterim. Çünkü onlar emek harcadılar, pek çok proje arasında eminim zorlandılar ama sonuçta güzel projeleri bize tanıtma imkanı buldular" diye konuştu.

 

Ayhan Büyükkaya ise;

Sosyal Demokrat Belediyeler Birliğinin(SODEM) düzenlemiş olduğu ''Belediyeler Buluşması ve Yerel Yönetim Proje ödülleri'' kapsamında kentsel gelişim alanında 9 Belediyeye Ödül Verilmiş olup, Belediyemizin Hazırlamış olduğu “Mesire Alanına Yürüyüş Yolu Projesi” de bu kapsamda ödül almaya layık görülmüştür. Ödülümüzü Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU sunmuştur. Bu hem bölgemiz için ciddi bir büyüme hamlesi, hem de kentlerin modernizasyonun açısından çok önemli bir adımdır.

 

 

Hanak Belediyesi olarak kentimizi bu bölgenin önemli bir değeri olması biz aynı hızla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.