Bakan Işık uyardı

  • 2016-03-10 12:22:30 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Bakan Işık uyardı

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, OSB’lerde üretim yapılmayan parsellerle ilgili olarak, “OSB’lerde rant için yatırım yapanın eli yanacak” diye konuştu.

Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’nin yönetim merkezi açılışına katılan Bakan Işık önemli mesajlar verdi. Bakan Işık, yeni Üretim Reform Paketi ile sanayicilerin önünün açılacağını belirtirken, OSB’lerde rant için yatırım yapanlara da uyarıda bulundu. Işık, üretim yapılmayan parseller ve rant için yatırım yapanları uyardı.

GEPOSB’un Türkiye’nin en başarılı OSB’lerden biri olduğunu kaydeden Işık, “129 firmada 10 bin kişi istihdam ediyor. Üreten sanayicinin yanındayız” dedi.

Plastik sektöründe Türkiye’nin önemine de değinen Bakan Işık, Türkiye’nin plastik üretiminde dünyanın en büyük 7’nci, Avrupa’nın da 2’nci ülkesi olduğunun altını çizdi.

 

Açılış törenine Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, milletvekilleri, belediye başkanları, OSB ve sanayiciler katıldı. Törende GEPOSB Başkanı Osman Erkan, Bakan Işık’a tablo hediye etti.