Bahar K. Erdoğan yazdı

  • 2016-02-24 08:40:26 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Bahar K. Erdoğan yazdı

Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun 50. Başkanlar konseyi 18-21 Şubat tarihleri arasında Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildiğini bir önceki yazımda belirmiştim.

Kadın Komisyonu’nun yanı sıra Başkanlar konseyinde konuşan KOGACE Başkan Vekili Levent Altun, 16 Ocak Basın Onur Günü ile ilgili başkanlardan destek istedi.

Nevşehir’de gerçekleştirilen toplantıya, Türkiye’nin dört bir yanından 100’e yakın gazeteci katılırken, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’ni Başkan Vekili Levent Altun ve Başkan Yardımcısı Bahar Kaymakçı Erdoğan, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Halit Yılmaz ve Yüksek İstişare Kurulu üyesi Cemal Kaplan temsil etti. 

Geçtiğim ay Ordu’ya giderek Basından Sorumlu Devlet Bakanı Numan Kurtuluş’a resmi takvime girmesi ve ülke genelinde kutlanması için bilgilendirme dosyası veren KOGACE Başkanı Çetin Gürol’un ardından Başkan Vekili Levent Altun da  başkanlardan destek istedi. Başkanlar Konseyi toplantısında konuşan meslektaşım KOGACE Başkan Vekili Levent Altun, 16 Ocak Basın Onur Günü’nün tüm Türkiye’de kutlanması ve resmi takvime girmesi için özellikle başkanımız Çetin Gürol’un yapmış olduğu çalışmalar neticesi sonuç verdiğini vurguladı. Altun, önümüzdeki yıldan itibaren her 16 Ocak’ta Basın Onur Günü’nün tüm Türkiye’de kutlanmasının en büyük beklentisi olduğunu da sözlerine ekleyerek, cemiyet başkanlarından da destek beklediğimizi söyledi. Altun ayrıca, 16 Ocak Basın Onur Günü her şehirde kutlanırsa, yaptığımız çalışmaların anlam kazanacağını söyleyerek başkanlardan destek istedi.

Verimli geçen toplantı ve gezilerin ardından Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni binasının açılışını da yaptık. Açılışta ise KOGACE hatırası olarak Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Levent Altun ile birlikte Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bayram Ekici’ye ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’e cemiyetin simgesi olan nostaljik radyo ve İzmit’in meşhur pişmaniyesinden de hediye ettik.

 

Büyülü atmosferi ve başkanların bizi destekleyen sözleriyle Nevşehir’den mutlu döndük.