Eğitim-Bir-Sen'den basın toplantısı

  • 2016-02-04 09:12:27 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Eğitim-Bir-Sen'den basın toplantısı

Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 2 Nolu Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Abdulvahap Akıncı, sendika olarak birleştirici ve çözümden yana olduklarını söyledi.

26 Aralık 2015 tarihindeki kongrede seçilen yeni yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Gebze’de basın toplantısı düzenleyen Akıncı, hem çalışmalar hem de hedeflerle ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Kocaeli Üniversitesi, Kredi Yurtlar Kurumu ve Gebze Teknik Üniversitesi’nde yetkili olduklarını söyleyen Akıncı, “Biz ayrıştırıcı değil birleştirici, sorun yaratan değil çözen, konuşarak ve anlaşarak adımlar atılması anlayışındayız” diye konuştu.

Gebze Teknik Üniversitesi ve Kredi Yurtlar Kurumu’nda daha sağlıklı yapı olduğunu kaydeden Akıncı, Kocaeli Üniversitesi’nin dağınık olduğunu söyledi.

Akıncı ayrıca, sivil toplum kuruluşlarının dışlanmaması ve çözümler noktasında bir paydaş olarak görülmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

 

Basın toplantısına Başkan Abdulvahap Akıncı’nın yanı sıra Başkan Vekili Mahmud Sami Öcüt, Başkan yardımcıları Sadi Özbağ, Duran Cankurt, Ruçhan Özden, Ayşe İnan Yılman ve Mehmet Emin Yardımcı katıldı.