Suriyeliler Gebze meclis gündeminde

  • 2016-02-03 03:29:03 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Suriyeliler Gebze meclis gündeminde

Gebze’de yaşayan Suriyeliler Gebze Belediyesi meclisinin de gündemine girdi. CHP’li meclis üyesi Neşe Çetiner Celep, özellikle sokaklarda dilenen Suriyelilerin bu dramının ne kadar süreceğini sorarken, Ak Partili Meclis Üyesi Oya Tuncel bu konuyla ilgili olarak Kızılay, Gebze Belediyesi ve Kaymakamlık tarafından hem kimlik tespiti hem de yardım çalışması yapıldığını söyledi.

Gebze Belediyesi Şubat meclisi, Adnan Köşker başkanlığında toplandı. Gündem konuları arasında Saraybosna’nın Kiseljak kenti ile kardeş şehir olunması kararlaştırılırken, CHP’li meclis üyesi Yılmaz Bulut, “Kardeş şehir anlaşmaları iyi ancak bir çalışma ve üretim olmalı. Kağıt üzerinde kalmamalı’ dedi.

Bir başkan konu, bazı caddelerdeki esnafın kaldırım işgalleriyle ilgiliydi. CHP grubunun bu konudaki şikayetine Başkan Köşker de hak vererek, meclis salonundaki zabıta amirini bu konuda uyardı.

 

Yeni terminal projesi

 

Gebze belediye başkanı Adnan Köşker, mecliste yeni terminal projesi hakkında da bilgi verdi. Kirazpınar Mahallesi’nde yaklaşık 250 dönümlük alanda yapılacak terminalde önemli bir mesafe alındığını kaydeden Köşker, 4 ya da 5 yıl sonra hizmete gireceği bilgisini verdi.

CHP’li meclis üyesi Dilek Tan’ın Cuma pazarının neden geciktiği sorusunu ise Başkan Köşker, hava şartlarını gerekçe gösterdi.

 

CHP’li meclis üyesi Yılmaz Bulut, Gebze Belediyesi’nin her ay düzenlediği kültür-sanat etkinlikleri hakkında ise, “Daha önce sadece bir tarafa yönelik düzenleniyordu ve bu konuda eleştirmiştik. Bu ay ise toplumun tüm kesimini kucaklayan bir çalışma olmuş” diye konuştu.