Ak Partililerden Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

  • 2016-02-01 09:25:41 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Ak Partililerden Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

AK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık ve beraberindeki 53 partili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için söylediği ‘Diktatör Bozuntusu’ sözleri için hakaret davası açtı.

Ak Parti Darıca İlçe Teşkilatı 16 Ocak 2016 tarihinde CHP 35. Olağan Genel Kurultayın da ve 19 Ocak 2061 tarihinde TBMM CHP Grup Toplantısında yaptığı konuşmalarda, ve sosyal paylaşım hesabından yaptığı paylaşımlarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsiyet haklarına saldırı kastıyla ağır hakaretlerde bulunduğu iddiasıyla  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. Ak Parti  Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık ve 53 partili Gebze Adliyesi’ne geldi. Suç duyurusu dilekçelerini savcılığa vermeden önce Başkan Bıyık Adliye önünde basın açıklamasında bulundu. Bıyık yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi;’’ “Bugün 53 arkadaşımızla Sayın Cumhurbaşkanımızın memleketi olan Rize’yi de ifade eden 53 arkadaşımızla milletin oyları ile seçilmiş sayın cumhurbaşkanına hakaret eden ‘Diktatör Bozuntusu’ diyen Kemal Kılıçdaroğlu’na suç duyurusunda bulunmak adını adliyeye geldik. Dilekçelerimizi gereken yerlere teslim edeceğiz.

HERKES BEDELİNİ ÖDER

AK Parti ve cumhurbaşkanımızla 2002 yılından başlayan Türkiye’de hakikaten siyaset nezakete dayalı bir sistem oturmaya başlamıştı. AK Partili kadrolar olarak bizler bütün ekibin bütün kadroların hiçbir zaman hiçbir zaman siyasi partinin genel başkanına, milletvekiline veya o partiyi temsil eden il ile ilçe başkanına asla şahsına veya teşkilatına dair hakaret içerikli bir sunumumuz olmamıştır. Kimseden biz Recep Tayyip Erdoğan’ı sevmesini beklemiyoruz ama herkesten Recep Tayyip Erdoğan’a sıygı duymasını bekliyoruz. Bu bizim en doğal ve insani hakkımızdır. Sayın cumhurbaşkanımıza yapılan bu hakareti içimize bizler içimize sindiremedik. 53 arkadaşımızla bugün savcılığına suç duyurusunda bulunacağız. Bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki süreç resmi makamlar tarafından takip edilir. Artık bu ülkede kimse kimseye hakaret etmeyi bir görev olarak bilmemeli. Karşılığını da alması ve ayağını denk almasını lazım. Hakaret edecekse de onun da bedelini ödemeye razı olmalıdır”

İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık ve partililer açıklama sonrası dilekçeleri savcılığa teslim ettiler.