CHP'li gençlerden panel

  • 2016-01-25 03:17:43 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'li gençlerden panel

CHP Çayırova Gençlik Kolları’nın düzenlemiş olduğu Uğur Mumcu anma etkinliğine ilgi son derece yoğundu. Prof. Dr. Ali Akdemir’in yönettiği panelde konuşan CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem ve Atatürkçü Düşünce Derneği Darıca Şube Başkanı Ünal Karahasan bir yandan Uğur Mumcu’nun araştırmacı gazetecilini anlatırken diğer yandan da partililere önemli mesajlar verdiler.

CHP Kocaeli eski milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, CHP Çayırova ilçe başkanı Selahattin Kaya, meclis üyeleri, ilçe yönetimi ve çok sayıda davetlinin katıldığı panelde Atatürk, silah arkadaşları ve basın şehitleri için saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

Panelde konuşan CHP İstanbul milletvekili Eren Erdem, kültürel hegemonyaya dikkat çekerek, “AKP bir siyasi oluşum değil kültürel hegemonyadır. Biz de kendi kültürel hegemonyamızı oluşturmalıyız. Kendimizi her alanda geliştirmeli özellikle sanat ve kültürel gelişimle toplumu yönlendirmeliyiz” diye konuştu.

Erdem ayrıca görev aldığı Parti Meclisi’nde bu konuyla ilgili dosya hazırladığını ve genel başkana da sunduğunu aktardı.

 

ADD Darıca Şube başkanı Ünal Karahasan da artık herkesin ayağa kalkması ve bir şeyler yapması gerekliliğini anlattı.