Körfez'de kar temizleme çalışmaları

  • 2016-01-25 11:32:19 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Körfez'de kar temizleme çalışmaları

Körfez Belediyesi, yoğun kar yağışına rağmen yolları araçlara açık tutarken, kaldırımlarda da temizleme çalışmasını aralıksız sürdürüyor.

Körfez Belediyesi, 3 gündür kenti etkisi altına alan yoğun kar yağışının ardından başta ana yollar, caddeler, kavşaklar, üst geçitler, hastane acil servisleri, okul yolları ve kaldırımlarda yoğun bir şekilde kar ve buz temizliği yapıyor. Körfez’i etkisi altına alan yoğun kar yağışına karşı Körfez Belediyesi, caddeler ve sokaklar da dahil kent merkezi, yukarı Hereke ve İlimtepe bölgesinde yoğun bir şekilde karla mücadele çalışması sürdürüyor.

Günler Öncesinden Önlemler Alındı

Kar yağma olasılığına karşı günler öncesinden hazırlıklarını tamamlayan ve ekipleri belirli noktalarda bekleterek kar yağışı ile birlikte ana yolların araç trafiğine açık kalmasını sağlayan Körfez Belediyesi, cadde kenarlarındaki kaldırımları temizleyerek yayalar için güvenli hale getiriyor.

Kar Ve Buz Temizliği Yapıyor

Körfez Belediyesi tüm birimleri ile karla mücadelede alarm durumuna geçti. Körfez Belediyesi’nin karla mücadelede iki aktif birimi Fen İşleri Müdürlüğünün çok sayıda ekibi Körfez Belediyesi’nin tüm mahallelerde birlikte sınırlarını dahil bütün yolları açık tutarken, 50 kişiden oluşan gündüz ve gece ekipleri de Körfez kent merkezinde binlerce yayanın kullandığı kaldırımlarda kar ve buz temizliği yapıyor.

Gece-Gündüz Karla Müdacele

 

Günlük rutin olarak Körfez kent merkezinin 7/24 temiz kalmasını sağlayan belediye ekipleri, kış koşullarında da karla mücadeleye büyük destek sağladı. Fen İşleri Müdürlüğü, 50 personel, 15 şoför ve iki kar küreme aracı, bir greyder, altı adet kazıcı, iki adet yükleyici, iki kamyonile sorumluluk alanındaki yaya yollarında kar temizleme çalışmalarını gece/gündüz sürdürüyor. Ekipler yayaların yoğun bölgelerde gerçekleştirdiği çalışma ile kavşakları, köprülerive durakları buzdan temizliyor.