Bahar K. Erdoğan yazdı

  • 2016-01-25 09:35:25 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Bahar K. Erdoğan yazdı

16 Ocak Basın Onur Günü nedeniyle Türkiye’nin dört bir yanından gelen cemiyet başkanları, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca başkanlığında ‘Anadolu Zirvesi’ toplantısını da gerçekleştirdi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu, 15 – 16 – 17 Ocak tarihleri arasında Kocaeli’nde gerçekleştirdiği ‘Anadolu Zirvesi’ kapsamında birçok toplantı ve etkinliğe imza attı. Bu toplantılardan bir tanesi de 2014 yılında temelleri atılan ve her geçen gün daha nitelikli hale gelen Türkiye Gazeteciler Federasyonu Kadınlar Komisyonu oldu.
 

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Yardımcısı ve Kadın Komisyonu Başkanı Misket Dikmen’in katıldığı toplantıda kadın gazetecilerin mesleki sorunlarının çözümü için birlik ve beraberlik içinde olması gerektiği vurgulandı. Genel Başkan Karaca, kadın şuarasını da yapmayı hedeflediklerini, kadın gazetecilerin birbirlerini tanıdıkları takdirde birlik ve beraberliğin olacağına inandıklarını söyledi. Toplantıya TGF Genel Başkan Yardımcısı ve Türkiye’nin ilk İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen’in yanı sıra diğer illerden gelen kadın meslektaşlarımız da katıldı.

Sayın Dikmen ise, Kadın Gazeteci Şurası’nın 2016 yılı içinde İzmir’de toplanılacağı müjdesini verdi. Böylece Türkiye Gazeteciler Federasyonu basın tarihinde bir ilkin gerçekleştirilmesi için önemli bir adım atılmış oldu.

TGF Kadın Kolları toplantısı sonunda, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurlu üyesi Başkan Yardımcıları Gölcük Haber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nebiye Azak ve ben komisyonuna girmenin onurunu yaşadık.

Amaç bölgemizdeki meslektaşlarımızla iç içe olup birlik ve beraberliği arttırmak. Bu onurlu görevi layıkıyla yapmak ise en büyük hedefimiz.