Çiler'den 16 Ocak kutlaması

  • 2016-01-14 04:16:20 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Çiler'den 16 Ocak kutlaması

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler 16 Ocak Basın Onur Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Çiler, mesajında şu açıklamalara yer verdi;

“Mustafa Kemal Atatürk 16 Ocak 1923’te ülkemizin yönetim sisteminin nasıl olması gerektiği ve geleceğe yönelik görüşlerini açıklamak, ülke koşullarını değerlendirmek için ilimizde basın toplantısı gerçekleştirmiştir. Ulusal bağımsızlık için dönüm noktası olan açıklamaların yer aldığı basın toplantısında dönemin aydınları, gazeteci ve yazarlar bir araya gelerek, ülke için ileride yapılması gereken çalışmalar değerlendirilmiştir.

29 Ekim’ de ilan edilecek Cumhuriyet’i kurma fikri ilk kez 16 Ocak 1923’te gerçekleştirilen basın toplantısında dile getirilmiş ülke yönetimi ile milletimizin arasında bağ kuran basınımız, doğru ve tarafsızlığı ile Cumhuriyet’in tanıtım görevini de üstlenmiştir. Bilgi aktarım sürecinde zorlu çalışma koşullarına rağmen, bilgiyi doğru ve tarafsız bir şekilde kamuoyuna ulaştırmaya çalışan, bu sorumluluğu kaldırabilen basınımız, toplumların gelişmesi ve bilinçlenmesi adına en önemli unsurların içinde yer almaktadır. Ülkemizin geleceği için değeri büyük olan bu önemli tarihin 93. yıldönümünü kutlamaktayız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, devletimiz ile milletimiz arasında bağ kurulması anlamında önemli görevi büyük bir özveriyle yürüten tüm basın mensuplarına teşekkür ediyor, değerli basın çalışanlarının 16 Ocak Basın Onur Günü’nü içtenlikle kutluyorum.”