Feniş işçileri E-5'i kapattı!

  • 2013-09-12 12:53:07 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Feniş işçileri E-5'i kapattı!

Feniş Alüminyum’da işler iyice gerginleşiyor. İşveren ile sendika yetkililerinin dün yaptığı toplantıdan bir sonuç çıkmayınca işçiler E-5’i yarım saat trafiğe kapattılar. 420 işçinin fabrika bahçesindeki bekleyişi ise sürüyor.

Bir hafta önce Feniş Alüminyum işvereninin, ekonomik krizi gerekçe göstererek üretimi durdurmasıyla başlayan olaylar, işçilerin önceki gün fabrika bahçesinde bekleme kararı almasıyla devam etti.

Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül’ün de aralarında bulunduğu sendika heyeti ile Feniş Holding sahibi Sedat Aloğlu dün fabrika binasında bir toplantı gerçekleştirdiler.

Alınan bilgilere göre, Sedat Aloğlu’nun ‘işçilere verecek param yok, fabrikayı boşaltın’ dediği, sendika yetkililerinin de, ‘işçiler paralarını almadan fabrikayı boşaltmaz’ diyerek uzlaşmanın sağlanamadığı öğrenildi.

Toplantıdan çıkacak iyi bir haber bekleyen işçiler ise bu kötü haberle birlikte E-5’i trafiğe kapattılar. Hem Ankara hem de İstanbul yönünü yaklaşık yarım saat trafiğe kapatan işçiler, çevik kuvvet ekiplerinin de gelmesiyle eylemlerine ara verdiler.

İşçilerin fabrika bahçesindeki bekleyişi sürerken, önümüzdeki günlerde başka eylemlerin de yapılabileceği belirtiliyor.