Şehit ateşi Gebze'ye düştü

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Şehit ateşi Gebze'ye düştü

Şehit ateşi bu kez Gebze’ye düştü. Şırnak’ın Cizre ilçesinde görev yapan Jandarma Uzman Çavuş Ümit İnan şehit oldu. 1992 doğumlu ve bekar olan Ümit İnan'ın şehit olduğu haberi baba ocağına ulaşınca ailesi adeta bu haberle yıkıldılar.

Şehit haberi üzerine Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Gebze Garnizon Komutanı Binbaşı Mustafa Bulut, Gebze İlçe Emniyet Müdürü Adem Gider, Gebze belediye başkanı Adnan Köşker ve Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanı Önder Kılınçarslan şehit ailesinin yaşadığı Gebze’nin Mustafapaşa Mahallesi 742 nolu sokaktaki evlerine gittiler. Şehit annesi Zeliha İnan oğlunun şehit olduğunu öğrenince perişan oldu. Sağlık ekipleri gözü yaşlı anneye müdahale ederken, 2 abisi de gözyaşlarına boğuldu.

Şehit babası Nezir İnan ise acı haberi eve geldiğinde Garnizon Komutanı ve Kaymakam Arslan’dan öğrendi. Gözyaşlarına boğulan babayı Binbaşı Mustafa Bulut teskin etmeye çalıştı.

Şehit Ümit İnan’ın bir erkek kardeşinin de şu anda vatani görevini yapmakta olduğu öğrenildi.

 

Babası iş arıyordu

 

 

Oğlunun Cizre’de şehit düştüğünü öğrenen baba Nezir İnan, acı haberle yıkılırken yürek acıtan bir gerçek de ortaya çıktı. Garnizon Komutanı ve Kaymakam kendisini teselli ederken, baba Nezir İnan, ekonomik sorunlar yüzünden zor durumda olduklarını ve iş ararken bu acı haberi aldığını dile getirdi.

 

CENAZE YARIN TOPRAĞA VERİLECEK

 

 

Şehit Ümit İnan’ın şu anda Cizre’de bulunan cenazesinin yarın Gebze’ye getirilerek burada düzenlenecek törenin ardından toprağa verileceği öğrenildi. Alınan bilgilere göre Şehit Ümit İnan için 9 Ocak Cumartesi günü saat 10.00'da Cizre'de askeri bir tören düzenlenecek. Ardından ise cenazesi uçakla Sabiha Gökçen havaalanına getirilerek, ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Gebze Şehitliği'nde toprağa verilecek.