Ev, Evlilik ve Konut fuarı açılıyor

  • 2016-01-07 10:20:14 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Ev, Evlilik ve Konut fuarı açılıyor

Kocaeli Ticaret Odası’nın 2.’sini Doğu Marmara illeri sanayi ve ticaret odalarının destekleriyle düzenleyeceği 2. Doğu Marmara İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı(İDEV), 3-6 Mart 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili bugün Gebze Ticaret Odası’nda bir basın toplantısı düzenleyen Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zihni Yılmaz, geçen yıl fuara 25 bin ziyaretçinin katıldığını, bu yıl daha fazla olmasını beklediklerini söyledi.

Yılmaz, fuara katılacak olanların yüzde 50 giderlerini ise KOSGEB’in karşılayacağı bilgisini verdi.

Basın toplantısına, Fuar, Kültür, Turizm ve Sanat Komisyonu Başkanı Alp Kayalar, Proje Ar-Ge, Destekler Komisyonu Başkanı Volkan Yılmaz katıldı.

 

SEKİN: GTO OLARAK, BİZLERİ AYNI PAYDADA BULUŞTURAN İDEV 2016 FUARI’ NA DESTEK VERMEKTEN MUTLULUK DUYUYORUZ

Basın toplantısının açılış konuşmasını yapan GTO Genel Sekreteri Mustafa Y. Sekin, bölge odalarının işbirliği ile gerçekleşecek İDEV 2016 Fuarı’na Gebze Ticaret Odası olarak destek vermekten dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti. Kanaat önderleri olarak bizleri aynı paydada buluşturan ve bugün bir araya getiren İDEV 2016 Fuarı’ nda ortak hedefin topyekün gayretle ekonomik gelişime katkı sağlamak olduğunu vurgulayarak, fuarın bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diledi.

 

YILMAZ: KOCAELİ’NİN KONUMU FUARCILIK

ALANINDA BU ALANDA BİZİ ÖNE ÇIKARMAKTADIR

Toplantıda konuşma yapan Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zihni Yılmaz şu ifadelere yer verdi; “İDEV – 2. Doğu Marmara İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı Basın Toplantımıza hoş geldiniz.

Sizlerin de artık bildiği üzere Odamızın, Kocaeli başta olmak üzere Doğu Marmara’yı, Anadolu yakasının ‘fuar merkezi’ konumuna getirme vizyonu bulunmaktadır.

Kocaeli’nin konumu ve hâlihazırda 35 bin m2’si kapalı bir fuar alanına sahip oluşu bu alanda bizi öne çıkarmaktadır. Ve biliyoruz ki, Bu hedefin gerçekleşmesi ancak, Doğu Marmara Bölgesi’ndeki ticaret ve sanayi odaları başta olmak üzere tüm dinamiklerin destekleriyle mümkündür.

Bu vizyondan hareketle 8-11 Ekim 2015 tarihlerinde Doğu Marmara’nın marka değerini yükseltmek, bölgesel işbirliklerini artırmak hedefiyle Odamız öncülüğünde ve Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Gebze Ticaret Odası, Körfez Ticaret Odası, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’nın destekleriyle İNTEMAK’15 Fuarı’nı gerçekleştirdik.

Hatta, Odalarımızın da desteği ile gerçekleştirdiğimiz INTEMAK’15 Fuarımızda Fuar alanımızın adının “Doğu Marmara Uluslararası Fuar Merkezi” olmasını da yetkililere önermiştik.

Başarıyla sonuçlanan bu işbirliğimiz bizleri, 3-6 Mart 2016 tarihlerinde 2.’sini düzenleyeceğimiz İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı’nda da güç birliği yapmaya teşvik etti.

İlkini;

                    Toplam 25.320 kişinin ziyaret ettiği,

                    145’i ilk kez bir fuara katılan, toplam 200 firmanın yer aldığı,

                    30 Milyon TL’lik ticaret hacminin sağlandığı,

                    140 firmaya yapılan anket sonucu 131 firmanın fuardan memnun kaldığı ve bir sonraki fuara yeniden katılmak istediği ‘İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı’nın ikincisi Doğu Marmara illerinin desteğiyle daha da güçlü hale gelecektir.

Doğu Marmara illerini farklı alanlarda cazibe noktası haline getirecek olan bu fuarlar sayesinde bölge ticaret faaliyetlerinin artırılması, farklılaştırılması ve uluslararasılaştırılmasını öngörmekteyiz.

Bu amaçla tüm bölge il ve ilçe odalarının da tam destekle ve aynı heyecanla projemizde yer almaları ne kadar doğru bir yolda olduğumuzun da göstergesi olmuştur.

 

                    Gelinlik-Damatlık, Düğün salonu, Düğün-Nişan Organizasyon, Catering, Otel, Kuyum, Çiçek, Fotoğraf, Kuaför-Saç tasarım, Kozmetik-kişisel bakım, İnşaat-Konut, Otomotiv, Beyaz Eşya, Züccaciye, Banka, Pastane, Mobilya, Mobilya Dekorasyon, Seyahat, Yapı Dekorasyon, Halı, Tekstil, Mefruşat (perde, tül), Ev dekorasyon-Aksesuar, Nikâh Şekeri-Davetiye, Ayakkabı, Çanta, Müzik, gibi yaklaşık 30 farklı sektöre yönelik 2. Doğu Marmara İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı aynı zamanda bölgesel ve ulusal ticaret potansiyelinin uluslararası platformlarda da en iyi şekilde temsil edilmesi hedefini taşımaktadır.