CHP Darıca'dan önerge yağmuru

  • 2016-01-06 10:51:06 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP Darıca'dan önerge yağmuru

Darıca Belediyesi’nin dün gerçekleştirilen belediye meclis toplantısında CHP grubu Başkan Karabacak’ı adeta önerge yağmuruna tuttu. Önergeler arasında en dikkat çekici olanlar ise Nihat Hatipoğlu’na verilen ücret, kesilen ağaçlar, kar yağışındaki çalışmaların yetersizliğiydi.

Meclis toplantısına tam kadro katılan CHP grubu adına söz alan İbrahim Karslı, yazılı olarak birçok konuda soru önergesi verdi.

 

Nihat Hatipoğlu ne kadar ücret aldı?

 

Soru önergeleri arasında en dikkat çekici olan ise Nihat Hatipoğlu’na verilen ücretti. Karslı önergesinde, “Darıca Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde 25 Aralık tarihinde konferans veren Nihat Hatipoğlu’na ne kadar ücret ödenmiştir? Eğer para ödenmişse, ‘Peygamberimizin hayatından birlik ve Kardeşlik’ konulu söyleşi için para verilmesini doğru buluyor musunuz? Bu hususta ilçemiz müftülüğü ve Kocaeli Üniversitesi ile birlikte çalışma yapmak daha faydalı ve masrafsız olmaz mı?’ diye sordu.

Başkan Karabacak bu önerge hakkında, “Bu paket bir programdır. Söz konusu firma ile toplu anlaşma yapıyoruz, ne kadar aldığını biz bilemeyiz. İnsanlar o isimleri de dinlemek istiyor” şeklinde yanıtladı.

 

Kar çalışmaları yetersiz

 

Karslı, bir başka soru önergesinde kar yağışındaki çalışmaların yetersiz olduğunu belirterek, bu nedenle belediye otobüs seferlerinin tam olarak yapamadığını, vatandaşların duraklarda uzun süre araba beklediklerini kaydetti.

Karslı ayrıca Darıca Park AVM’de yaşanan otopark sıkıntısını da önerge ile gündeme getirdi.

 

Mopaş önünde kesilen ağaçlar

 

 

CHP’li bir başka meclis üyesi Serap Aydın da, MOPAŞ marketin önündeki kesilen ağaçları mecliste gündeme getirdi. Aydın, kesilen ağaçların fotoğraflarını da meclise sunarak bu konuda yanıt istedi.