Jokey Plastik'e 3 ödül

  • 2016-01-05 09:15:18 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Jokey Plastik'e 3 ödül

Türkiye’de 1997 yılından bu yana faaliyet gösteren, dünyanın lider enjeksiyonambalaj üreticisi Jokey Plastik, Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Ambalajın Ay Yıldızları yarışmasında 3ödül birden kazandı.

Yurt içi ve yurt dışında bulunan birçok ambalaj üreticisi, marka sahibi ve tasarımcının piyasaya sürdükleri ürünlerin değerlendirildiği sektörün en önemli yarışmasında 11 farklı kritere göre değerlendirme yapıldı.

Enjeksiyon ambalajda dünya markası olan Jokey Plastik,Ambalaj Malzemesi kategorisinde çift enjeksiyonuyla satış cazibesi yaratan çevreye duyarlıEurocol Çevre Dostu Regranüle Boya Kovası,ve Gıda Dışı Ürün Ambalajları kategorisinde JET2+185 Sektöre Özel Boya Kovası ürünleri ile aldığı 2 ayrı Gümüşödülleyarışmaya katılan birçok tasarımın önüne geçerek yine fark yarattı.

Ambalaj Malzemesi kategorisinde2 ödülü birden kucaklayan Jokey Plastik, IML gövde ve kapak ile mükemmel dekorasyon elde ettiği özel üretim promosyon ambalajı olan JET31P-Milka Çikolata Promosyon Ambalajı ürünü ile de Yetkinlik ödülü kazandı. Her iki yandaki tutamaçları ile kullanım kolaylığı sağlayan ambalajda renkli masterbatch ile de üretici kurumsal reklam kimliği ön plana çıkarıldı.

 

Yeni Seri Ödüllü Ürünlerle Fark Yaratıyor

 

Ar-Ge’si Jokey Plastik tarafından geliştirilen Eurocol Çevre Dostu Regranüle Boya Kovası, EcologoluEUROCOL’un ikinci el hammadde ile çevre dostu boya üretimini tamamlayıcı, çevre dostu karbon emisyonunu azaltıyor. Boya dolumu için özel geliştirilen, kapak atmalarını önleyici çift kenar sistemi ve patentli enjeksiyon sapa ek olarak çift enjenksiyon ünitesi ile gövde ile sap ayrı hammadde karışımları ile üretilebiliyor. Çift enjeksiyon sayesinde gövde ile sap farklı renklerde üretilerek satış görünümü cazibesi ve ilgi çekici olması da sağlanıyor.

 

Jokey tarafından 2015 yılında boya ve yapı kimyasalları sektörüne sunulan Plus Serisi, sektörün ihtiyaçlarını birebir karşılamak üzere geliştirilen JET2+ Serisi ile de çözüm odaklı ambalaj gelişiminde önemli bir adım atılıyor. Yeni seriler üreterek sektörün her geçen gün yenilenen taleplerine cevap veren Jokey Plastik aldığı ödüller ile kalitesini gösteriyor.