Karabacak'tan basın toplantısı

  • 2016-01-04 11:11:46 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Karabacak'tan basın toplantısı

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, düzenlediği basın toplantısında 2015 yılında yapılan çalışmaları anlattı, 2016 yılında gerçekleştirilecek projelerle ilgili de bilgiler verdi.

Darıca Belediyesi’ne ait Teras Cafe&Restaurant’ta yapılan toplantıya başkan yardımcıları Metin Söylemez ve Mustafa İltekin de katıldılar.

 

Başkan Karabacak, doğumdan ölüme kadar ilçede yaşayanların tüm ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirterek, “Belediye kaynaklarını en doğru ve iyi şekilde değerlendirerek halkımızın hizmetine sunuyoruz. Bizim en çok değer verdiğimiz, halka hizmettir” diye konuştu.

2015 yılında yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler veren Karabacak, 2015 yılında başta Adnan Menderes Kültür Merkezi, sahil düzenleme çalışmaları ve yeni bilgi evleri olmak üzere, altyapı, üstyapı, ve çevre alanlarında önemli projeleri hayata geçirdiklerini ifade etti.

 

Gebze’de mezarlık alan hizmete geçiyor

 

Başkan Karabacak konuşmasında, Darıca için büyük önem taşıyan mezarlık konusunu da 2015 yılı içerisinde çözdüklerini ifade ederek, “Gebze’nin Balçık Köyü’ndeki çalışmalar son aşamada. 10 gün sonra defin işlemleri başlamış olacak” dedi.

.2015 yılı içerisinde yapmayı planladıkları Şehirler ve Kültürler Kaynaşması ve Darıca Yarı Maratonu gibi etkinliklerin terör dolayısıyla iptal edildiğini hatırlatan Başkan Karabacak, bu etkinliklerin 2016 yılı içerisinde devam edeceğine dikkat çekti.

 

2016 projeleri

 

Başkan Karabacak 2016 yılı içerisinde hayata geçirecekleri projeleri sinevizyon eşliğinde basına tanıttı. Başkan Karabacak,”2016 yılında Sancaktepe Bilim ve Kongre Merkezi Projemizi hayata geçireceğiz. Bayramoğlu Balyanoz Koyu ve Sahil  4.Etap Proje çalışmaları ile Emek Mahallesi’nde Spor Kompleksi önemli projelerimiz olacak. Sahile İskele Restaurant yapacağız. Sahilde böylece 7 tane tesisimiz olacak. Mini Marina’yı bu yaz ortalarında tamamlayacağız.Cami Mahallesi Kapalı Pazar Alanı,Camii ve Otopark Projesi,Tarihi Yapıların Restorasyonu ile Nenehatun Mahallesi’nde 30 dönümlük bir kent parkı kuruyoruz. Darıca’daki ana caddeleri ışıklandırma çalışmalarını da bu yıl içinde tamamlayacağız. Bunların yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklerle halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Gazetecilere Medyaevi

 

 

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, basın toplantısında gazetecilere de bir müjde verdi. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti ile yapılan işbirliği çerçevesince Cumhuriyet parkı içindeki tesisin Medyaevi olarak kullanılacağını ifade eden Karabacak, konuyla ilgili projenin yarın yapılacak meclis toplantısında görüşülerek karara bağlanacağı müjdesini verdi.