CHP'nin en genç kurultay delegesi

  • 2015-12-28 03:54:54 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'nin en genç kurultay delegesi

CHP’nin dün gerçekleşen 35’inci genel kurulunda belirlenen 22 kurultay delegesinden en genç isim 27 yaşındaki Günay Köse oldu.

Aktif siyasete 2012 yılında Darıca ilçe gençlik kollarında başlayan Günay Köse, son olarak atama ile oluşan ilçe yönetiminde görev yapmıştı.

Geçtiğimiz yıl yapılan yerel seçimlerde meclis üyeliği için de aday olan genç siyasetçi, ön seçimden 6’ncı sırada çıkmasına rağmen fermuar sistemi nedeniyle 11’inci sıradan aday gösterilmişti.

 

EN GENÇ KURULTAY DELEGESİ

 

CHP’nin dün gerçekleştirilen olağan genel kurulunda hiç kuşkusuz en çok konuşulan konulardan birisi de kurultay delegelerinin kim olacağıydı. 16 Ocak 2016’da yapılacak CHP kurultayı nedeniyle büyük önem kazanan kurultay delegeliği için tüm Kocaeli’de büyük kulisler ve rekabet yaşanmıştı.

Gebze bölgesinde deneyimli isimler ve ilçe başkanları kurultay delegesi olarak seçilirken, en dikkat çekici isim 27 yaşındaki Günay Köse oldu.

 

Günay Köse’nin yanı sıra bölgemizden Saide Arslan Çalışkan, Recep Dursun, Meşaik Karakuş, Selahattin Kaya, Hasan Öztekin ve Yakup Törk kurultay delegesi olarak görev yapacak.