Gebzespor için toplantı

  • 2015-12-25 12:56:20 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebzespor için toplantı

Gebzespor Başkanı İlker Çakır’ın göreve gelmesiyle kulübün 5 milyon liralık borçlarının çok büyük bölümü ödendi ancak kalan miktar Ocak ayın sonuna kadar ödenmezse, hepsi boşa gitmiş olacak.

Bu nedenle dün akşam İlker Çakır bir toplantı daha düzenledi. SGK Müdürünün de katıldığı ve prim borçlarını ilgilendiren toplantıya 142 eski yöneticiden 15 civarı yönetici katılırken, yapılan konuşmalarda bu kalan borcun mutlaka ödenmesi gerektiği vurgulandı.

Toplantıya, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, SGK Gebze Müdürü Hüseyin Şenlik, KASKF Başkanı Murat Aydın, Gebzespor eski başkanlarından Yavuz Unsur, eski futbolculardan Murat Erensoy ve taraftar temsilcilerinin de katılırken, Gebzespor Yönetim Kurulu Üyesi Adem Yıldırım borçlarla ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

 

OCAK SONUNA KADAR ÖDENMELİ

 

Adem Yıldırım, SGK İzmit’e olan 2 milyon TL tutarındaki borcun 150 bin TL, SGK Gebze’ye olan 1 milyon 500 bin TL tutarındaki borcun 775 bin TL’ye kadar eridiğini ancak ocak ayı sonuna kadar ödemede bulunulmaması halinde tüm yapılandırmanın iptal edileceğini ve borcun yine eski konumunda olacağını kaydetti. 72 eski futbolcu ve teknik adama olan 5 milyon TL tutarındaki borcun 18 kişiye ve 500 bin TL’ye indiğini belirten Adem Yıldırım, “55 bin TL tutarındaki 23 yıllık su borcunu ödedik. 30 yıl sürede 298 bin TL tutan elektrik borcu ise karşılıklı görüşmeler sonrası 157 bin TL’ye indirildi ve ikinci ayın sonunda ödenecek” dedi. Bu sezon takımda oynayan tüm futbolcuların alacaklarının ödendiğini belirten Yıldırım, kulübün aylık giderinin 170 bin TL, Alaettin Kurt Stadı’nın yıllık giderinin 118 bin TL olduğunu belirtip yaklaşık 60 bin TL tutarında da deplasman giderlerinin olduğunu söyledi. Yıldırım, SGK borcu üzerine uyarıda bulunarak, “Ocak ayının sonuna kadar ödeme yapılmaması halinde borç tutarı yine 3 milyon TL’ye çıkacak” dedi. Adem Yıldırım, SGK borçlarının ödenmesini hacizlerin kalkması, SGK’nın parasını tahsil etmesi ve Gebzespor’un üzerinden yük kalkması için istediklerini söyledi.

Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Gebze’de göreve başladığı süreçte dibe vurmuş ve bölgesel amatör ligde kaldığına sevinen bir Gebzespor varken, günümüzde ise sorunlarının yüzde 80’ini halletmiş bir Gebzespor olduğunu dile getirdi.

 

Çiler’den Akhisar örneği

 

Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler de Akhisar örneği vererek, “Akhisar Belediyespor, Süper Lig’de ise Gebzespor, Avrupa Ligi’nde oynamalı. Bu bölgenin Süper Lig’de muhakkak bir temsilcisi olmalı” dedi ve kendi payına düşen desteği yerine getirmeye hazır olduğunu söyledi.

MURAT AYDIN’DAN 5 BİN TL

KASKF Başkanı Murat Aydın takımın amatör ligde yer almasına karşın çalışmaların profesyonelce sürdürüldüğünü belirtti.  Kocaeli Birlikspor’da başkanlık yaptığı dönemden Gebze Bölgesi’nde bu kulübe aktarılan kaynağı bildiğini kaydeden Aydın bu kaynağın bir kısmının Gebzespor’a aktarılması halinde dahi önemli bir meblağa ulaşılacağını söyledi. Bu esnada Kaymakam Mehmet Arslan müdahale ederek konuşmacıların soyut değil somut desteklerini dile getirmesi gerektiğini belirtti. Bunun üzerine Murat Aydın şahsı adına 5 bin TL tutarında bir desteğinin olacağını söylerken aynı zamanda GTO Meclis Üyesi olan Adem Yıldırım, Oda’nın kulübe direk destekte bulunmasının önünde yasal dayanaklar olduğunu dile getirdi.

 

HEVESİZİMİZ KIRILMASIN

 

 

Gebzespor Başkanı İlker Çakır heveslerinin sona ermesini istemediklerini, özveriyle çalışmaya devam ettiklerini belirtip, “Hevesimiz kırılırsa bu borç bitmez. Azdan az, çoktan çok. Herkes bir nebze destek olursa bu sorun çözülür” dedi. İlker Çakır, 142 eski yöneticinin dörder bin lira vermesi halinde dahi borcun sıfırlanacağına işaret eden Çakır, “Sevindiğim konu, Gebzespor’un gerçek destekçileri burada. Üzüldüğüm konu gelmeyenlerde hala gelmiyor. Biz bu işi başaramazsak bizden sonra gelecek ekip bu konuda bu kadar da başarılı olamaz” dedi. Başkan Çakır futbol takımı üzerine yaptığı değerlendirmede ise sezonun ikinci devresinin ilk haftasında İzmit’te oynanacak Kocaelispor maçının final maçı özelliği taşıdığını belirtip, “Kocaelispor maçını kazanırsak bu sezon şampiyonuz demektir. Kocaelispor bizim abimiz ancak öncelikle yapılandırmasını hayata geçirmeli” diye konuştu.