'Gebze Belediyesi'ni alacağımıza inanın'

  • 2013-09-11 11:50:17 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
'Gebze Belediyesi'ni alacağımıza inanın'

CHP Gebze Belediyesi başkan Aday Adayı Avukat Yüksel Genç, gazetecilerle sabah kahvaltısında buluştu.  Gebze Sultan Orhan mahallesinde bulunan Kalıntaş restorantta gazetecilerle buluşan avukat Genç, hem hedeflerini anlattı hem de seçimlere ilişkin iddialı açıklamalarda bulundu. Genç, AKP ve onun değirmenine su taşıyanların Gebze’de seçimlerin alınamayacağı algısını yaratmaya çalıştıklarını ifade ederek, “Gebze’de sorunlar diz boyu. Yıllardır AKP’nin çözemediği de ortada. Herkese ulaşıp iyi anlatırsak, bu seçim bizim”dedi.

Eşi Havva ve kızı avukat Özgen Ayça ile gazetecileri ağırlayan Genç, aslen Trabzon doğumlu olduğunu,  91 yılından buyana Gebze’de avukatlık yaptığını, 35 yıldır halkın yanında demokrasi mücadelesi verdiğini  ifade ederek konuşmasına başladı.

ÖMRÜM HAKSIZLIKLARLA MÜCADELE İLE GEÇTİ

Genç, “ Hayatım boyunca demokrasi, halkın sorunları, sahipsiz  ve yoksul insanların mücadelesini verdim. Üniversite yıllarımdan buyana bir mücadelenin içindeyim. İşçinin, emekçinin, hukuki olarak haksızlığa uğrayan herkesin yanında yer aldım. Dört yıl  Baro adına cezaevleri izleme komitesinde yer aldım. Ömrüm haksızlıklara mücadele ile geçti” şeklinde konuştu.

Gazetecilerin Gebze’nin sorunlarına ilişkin sorularını yanıtlayan genç, şunları ifade etti: “Gebze’nin bir giriş sorunu var.  Kentsel dönüşüme acil ihtiyaç var ama bu onların uyguladığı gibi değil. Halktan rant sağlama değil, halkın rızasına dayanan, rant çıkarsa da bunu halka paylaştıran bir kentsel dönüşüm gerekiyor. Birilerine para ve arsa kazandırmaya kentsel dönüşüm demiyoruz. Trafik ve ulaşım diğer ciddi sorunlar.  Yine Gebze’de ciddi imar sorunları var.  İmarın yeniden ele alınması gerekiyor. En az 30 bin öğrenci kapasiteli bir üniversiteye ihtiyaç ver belediye bunun bir ucundan tutmalıdır.”dedi.

VATANDAŞ KİMSENİN UMURUNDA DEĞİL

CHP aday adayı Avukat Yüksel Genç, “Gebze’de göz ardı edilen Gaziler, Adem Yavuz, Mevlana ve İnönü, Hürriyet mahalleri gibi bir çok mahallede kentsel dönüşüm sancısı yaşandığına da dikkat çeken Genç, “ Daha önce orman arazisi olan yerler, 2-B kapsamından çıkarılıp belediye arazisine çevrildi. Belediye rayiç bedeli belirledi. 2-B olsaydı vatandaş oturdukları yerlere daha kolay ödeme imkanına sahip olacaktı. Şimdi herkes gelecek derdinde, sıkıntıları büyük” diye konuştu.

YIKILMAZLIK ALGISI YARATILIYOR

Aday olmasının şan ve şöhret peşinde koşmanın bir sonucu olmadığını, sorunlarını iyi bildiği bir bölge ve halkın taleplerini karşılamak için yola çıktığını, halkın şeffaf ve hesap verebilir belediyesini yaratacaklarını anlatan Genç, “ bunca sorun ve çözümsüzlüğe rağmen AKP hala iktidar olacağını ve seçimleri kesin kazanacaklarının propagandasını yapıp, bir algı yaratmaya çalışıyor. Oysa, halk artık çoğu gerçeği görmeye başladı. Görmeyenlere de biz anlatacağız. Israrla, inatla kapısını çalacağız. Biz, bu seçimleri alacağız. Nasıl ki, 1989 yılında İstanbul’da pompalanan yıkılmazlığa rağmen Nurettin Sözen yıktı geçti, biz de bu seçimi alacağız. Buna inanın”dedi.