PALGAZ'dan uygulama

  • 2015-12-11 09:28:22 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
PALGAZ'dan uygulama

Bölgemizin doğalgaz şirketi PALGAZ abonelerini isyan ettiren uygulamalara imza atıyor. Faturasını ödeyemeyen abonelerine hiçbir uyarı bildirimi yapmayan PALGAZ, abonelerden 118 liralık usulsüz kullanım bedeli kesiyor.

Bazı aboneler, faturayı kasıtlı olarak ödememezlik yapmadıklarını, özellikle unutma ya da online işlemler yüzünden ödemelerin sisteme düşmediğine dikkat çekerek, PALGAZ’ın usulsüz kullanım bedelinin haksızlık olduğunu dile getiriyorlar.

 

Ödeme vadesi 7 gün

 

Bazı aboneler de, PALGAZ’ın fatura ödeme vadesini 7 gün olarak belirlemesinin yasal olmadığını ileri sürerek, “Enerji Piyasası Denetleme Kurulu, fatura düzenlendikten 10 gün sonra son ödeme tarihi olarak belirlemiş olmasına rağmen PALGAZ 7 gün süre koyuyor” diye şikayette bulundular.

 

45 gün bekletiyorlar

 

 

Gebze’de doğalgaz abonesi açtırmak isteyen vatandaşlar ise Palgaz’ın bina girişlerine kutuları 45 gün sonra koyduğuna dikkat çekerek tepki gösterdiler. Birçok noktada aynı sıkıntının yaşandığını söyleyen vatandaşlar; “45 günde insanlar yeni bina dikiyor ama Palgaz bir kutuyu ancak koyuyor. Özelikle kış günlerinde büyük sorun yaşanıyor. Eleman yetersizliği varsa Palgaz daha fazla insan çalıştırsın. Gebze bölgesinden ciddi anlamda para kazanıyorlar” diyerek tepki gösterdiler.