Nefes Gazetesi devredildi

  • 2015-12-11 09:09:26 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Nefes Gazetesi devredildi

İmtiyaz sahipliğini Mimar Salih Işık’ın yaptığı ve 4 yıldır günlük olarak yayın yapan ve kendi tesislerinde basılan  Nefes gazetesi, başka bir yayıncı kuruluşa devredildi. Nefes gazetesi imtiyaz sahipliğini işadamı Radif Karaman’ın yaptığı yeni bir yayın şirketi tarafından yayın hayatına devam edecek.

Nefes gazetesi imtiyaz sahibi Mimar Salih Işık tarafından kamuoyuna yapılan açıklamada şöyle denildi:

” 5 Mart 2011 tarihinde  Gebze merkezli olarak yayın hayatına başlayan NEFES gazetesi, çizgisini emekten, halktan, doğrudan, samimiyet ve dürüstlükten yana belirleyip hizmete başlamıştı.

Mimar Salih Işık, Avukat Saide Arslan ile  Çayırova Kurucu Belediye Başkanı  Timur Koç tarafından kurulan ve yaklaşık 4 yıldır çizgisinden taviz vermeden yayın hayatını sürdüren Nefes gazetesi, kurucu ortakların  yayın hayatından çekilme kararı alması nedeniyle, tesisleri ile birlikte el değiştiriyor. Nefes gazetesi artık başka bir gurup tarafından yayın hayatına devam edecek .

HEP DOĞRUNUN, HALKIN VE EMEĞİN YANINDA OLDUK

Nefes gazetesi, bugüne  kadar çizgisini emekten ve barıştan  yana belirlediği çizgisi ile kentimize, emekçilere ve halk katmanlarına sahip çıkmaya  çalıştı. Bunu da yalpalamadan ve tavizsiz bir şekilde sürdürdü. Ancak gelinen noktada, yükselen ekonomik maliyetler,  baş gösteren ekonomik yetersizlikler,  sahiplendiği kesimlerin yeterince destek verememesi , tavizsiz siyasetinin yarattığı ekonomik sıkıntılar karşısında yayın hayatını devam ettirmek  mümkün olmamıştır. Bu yüzden  Nefes kurucuları olarak tesislerimizi devretmeyi,  yayın hayatına son vermenin  daha samimi ve dürüstçe olduğunu düşündük.

Nefes Gazetesinin kuruluşundan bu yana, emekten ve halktan duruşu nedeniyle hem de idealleri uğruna fedakarca hizmetler yapan Genel Yayın yönetmeni Türker Demirci ve Genel Koordinatör Soner Kılıç’a, eski Haber Müdürümüz Özden Demirci’ye, Teknik Müdürümüz Mehmet Bilgin’e, Muhabirimiz Murat Gökkaya, Reklam görevlimiz Selman Mert ve Dağıtım Sorumlumuz Hakkı Kaptan  ile kuruluşunda emeği geçen Cengiz Akgün'e ve teknik ekibimize kamuoyu önünde teşekkür etmek istiyoruz.

TÜRKER DEMİRCİ VE SONER KILIÇ VEDA ETTİ

Nefes gazetesinin el değiştirmesi nedeniyle, Genel yayın yönetmenimiz Türker Demirci ulusal basında göre yapmak üzere Nefes gazetesindeki yayın hayatına son noktayı koymuştur. Yine Soner Kılıç ve Özden Demirci basın hayatına başka organlarda devam etme kararı almıştır. Teknik ekimiz ise, devredilen kurumda görevlerine aynen devam edeceklerdir.

Bundan sonra, bizler basın yayın hayatına daha geniş bir alana hitap eden dijital televizyon,  haber ajansı ve dijital gazete olarak devam edeceğiz.

 

Başta gazete kurucu ortaklarımız  Timur Koç ve Avukat Saide Arslan Çalışkan’a ve onlar adına  bugüne kadar bize desteğini esirgemeyen vatandaşlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”