Buraya bir çözüm bulunsun

  • 2015-11-19 09:09:51 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Buraya bir çözüm bulunsun

Bir zamanlar yüksek rütbeli subayların, paşaların dinlenmek için kullandığı Gebze askeri gazino tinercilerin yuvası oldu. Çevre sakinleri ise acil çözüm bulunmasını istiyor.

Bazı kişilerin mesken haline getirdiği terk edilmiş askeri gazino binasında yangın çıktı. İtfaiye tarafından yangın kısa sürede söndürülürken, 2012 yılında da askeri gazinonun kapı ve pencereleri çalınmıştı.

Gebze E-5 yan yolda bulunan eski askeri gazino çevre halkını tedirgin ediyor. Günün 24 saati içerisinde alkol alan ve tinercilerin bulunduğunu söyleyen vatandaşlar, gazinonun hemen yanında okul bulunduğuna dikkat çekerek öğrencilerin ve ailelerin de korktuğunu ifade ettiler. Bir süre önce gazinoda yangın çıktığını da hatırlatan vatandaşlar, “Çocuklarımızı dışarı çıkarmaya korkuyoruz, ne yapılacaksa bir an önce yapılsın” diyerek tepki gösterdiler.

 

Gebze’de faaliyet gösteren 115. Topçu Alayı TSK tarafından 2001 yılında lağvedilmişti. 115 Topçu Alayı’nın lağvedilmesi ile birlikte askeri gazino askeri personel sayısının azalması ile birlikte kademeli olarak hizmet vermemeye başlamış ve daha sonra da kapanmıştı. Arazisi hazineye ait olan askeri gazinonun bulunduğu yere ne yapılacağının tam olarak bilinmediğini söyleyen vatandaşlar, “Ne yapılacaksa bir an önce yapılsın, biz de bu çileden kurtulalım” dediler.