Emeklilere konut müjdesi

  • 2015-11-17 11:06:57 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Emeklilere konut müjdesi

Türkiye Emekliler Derneği Gebze Şube Başkanı Ali Tunç, TOKİ ile anlaşma yaptıklarını söyledi ve “Kirazpınar ve Sultanorhan Mahallesi’nde yapılacak konutların yüzde 25’i emeklilere ayrıldı” dedi

Türkiye Emekliler Derneği Gebze Şubesi, kuruluşunun 45. yıldönümü vesilesiyle bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. Dernek binasında gerçekleşen etkinliğe dernek başkanı Ali Tunç, dernek yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda üye katıldı. Etkinlikte şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Daha sonra dernek başkanı Ali Tunç bir konuşma yaptı. Tunç, “Buraya derneğimizin 45. kuruluş yılını kutlamak için geldik. Derneğimizin 45 yılını bitirdik 46 yılına giriyoruz. Bugün burada bu kalabalık varsa, bu derneği kuran arkadaşlarımızın sayesinde olmuştur. Eğer biz emekliler örgütlü olabilirsek bu ülkede çok şey yaparız. Bugün buraya toplanmada maksadımız derneğimizin kuruluşun kutlamak ve faaliyetlerle ilgili bilgi vermek” açıklamasında bulundu.

 

EMEKLİLERE YÜZDE 25’LİK PAY!

 

 

Ali Tunç konuşmasında; “Sağlık kuruluşlarında devletin imkanları yetişmiyor. Onun için özel hastanelere gitmek zorunda kalıyoruz. Pahalı olan bu hizmetlerin sizler tarafından daha uygun fiyata alınması için Gebze’de özel hastanelerle anlaşma yaptık. Özel hastanelerde tedavi olunca daha uygun fiyata hizmet alacaksınız. Daha örgütlü olarak, başta büyük marketler olmak üzere birçok kurumla anlaşma yapacağız. Araştırmalara göre 4 emekliden biri evsiz. TOKİ ile anlaşma yaptık. Bu anlaşma neticesinde Gebze Kirazpınar Mahallesi ve Sultanorhan Mahallesi’ne yapılacak konutlarda derneğimiz için yüzde 25’lik bir pay ayrıldı. Yani bu iki mahallede inşa edilecek konutların yüzde 25’i emeklilerin olacak.” Dedi.