Yabancı öğrenciler Darıca’yı gezdi

  • 2015-11-10 08:40:02 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Yabancı öğrenciler Darıca’yı gezdi

-Avrupa Birliği Erasmus Projesi kapsamında ülkemizi ziyaret eden Polonya, Estonya, Bulgaristan ve İtalya’dan bir grup öğrenci Darıca’da ağırlanıyor.

Proje kapsamında kapsamında Darıca’ya gelen yabancı misafirler,Darıca Belediyesini ziyaret ettiler.Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen ziyarette konukları ağırlayan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti  dile getirerek, minik misafirlerine ve öğretmenlere Darıca ile ilgili bilgiler aktardı.

Başkan Karabacak, yaptığı konuşmada,” ülkeler arası dostluğa katkı sağlayacağına inandığımız bu tür ziyaretlerin , sizler içinde önemli bir tecrübe olduğuna inanıyorum.Ülkemizde sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.Misafirperver bir toplum olarak sizleri en iyi şekilde ağırlamaya gayret edeceğiz.Darıca ilçesi olarak Hayvanat Bahçesi,sahil, tarihi yerler ve Sancaktepe başta olmak üzere sizlere hitap edecek güzel yerlerimiz mevcut.Her geçen gün gelişen ilçemiz önemli bir turizm bölgesi olma yolunda ilerliyor.Tekrar ilçemize hoşgeldiniz diyorum. ” diyerek sözlerini tamamlarken, programın ardından Darıca Belediyesi tarafından konuklara çeşitli hediyeler verildi.