KOGACE'den üyelerine uyarı

  • 2015-11-06 10:17:01 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
KOGACE'den üyelerine uyarı

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, basın sektöründeki birden fazla oluşumların birlik ve bütünlüğe zarar verdiğini vurgulayarak üyelerine uyarıda bulundu. Bu oluşumların birliği ve gücü azalttığını ve yetki karmaşasına neden olduğunu ifade eden Cemiyet yönetimi, üyelerinden aynı meslek dalındaki bir derneğe üye olma tercihini yapmasını istedi. Cemiyet yönetimi, yeni yapılanmasını ve üyelik işlemlerini de bu doğrultuda gerçekleştireceğini üyelerine duyurdu.

Bilindiği gibi Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin dışında Gebze’de Marmara Gazeteciler Derneği (MAGDER) ve Dilovası Gazeteciler Derneği (DİLGADER) faaliyet gösteriyor.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin söz konusu açıklaması şöyle:

“ Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, 30’uncu yılına girerken her geçen gün daha fazla güçlenerek amaçları doğrultusunda yoluna kararlı bir şekilde devam etmektedir.

Basın, yayın, görsel, işitsel ve elektronik yayıncılık mesleğinde çalışanların ve onların bağlı bulundukları kurumların hak ve menfaatlerini koruyarak geliştirmek, kültürel gelişmesine, ekonomik ve sosyal refah düzeyinin yükselmesine katkıda bulunmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Cemiyetimiz, meslektaşlarımızın sosyal hayatında kolaylıklar sağlayan çeşitli projelere de imza atmaktadır.

Ulaşım kartı, otopark uygulaması, eğitim seminerleri, sosyal ve kültürel etkinlikler, üye ziyaretleri, sponsorluk anlaşmaları ve 16 Ocak’ta temelini atmayı planladığımız Konut projesi bunlardan bazılarıdır.

Tüm bu projeleri üyelerinin gücüyle gerçekleştiren Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, basın, yayın, görsel, işitsel ve elektronik yayıncılık mesleğinde çalışanların tek çatı altında birlik ve bütünlük içinde olmanın gerekliliğine inanmaktadır.

Aynı sektörde faaliyet gösteren farklı oluşumların, bu birliği bölerek gücünü azaltacağı ve zarar vereceği, kamu ve özel kurum ve kuruluşların da ortaya çıkan bu yetki karmaşası nedeniyle bu oluşumlardan olumsuz etkilendiği çok açıktır.

Sonuç olarak, üyelerimizin aynı meslek dalında sadece bir derneğe üye olmaları gerekliliğine inanıyor, tercihlerini bu yönde yapmalarını bekliyoruz.

Cemiyet yönetimimiz de, 30’uncu yılımızı kutlayacağımız yeni yılda bu düşünce doğrultusunda yapılanmasını gerçekleştirecektir.

 

Diğer taraftan Dernekler Kanunu gereği Kocaeli Gazeteciler Cemiyetimizin 2015 yılı aidatları ile ilgili gerekli hassasiyetin gösterilmesini rica ediyoruz. Bu konuda aidatını ödemeyenler hakkında dernekler kanununa göre işlem yapılacağını belirtmek isteriz.  Kamuoyuna duyurulur.