Ceyhan'dan basın toplantısı

  • 2015-11-04 09:34:02 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Ceyhan'dan basın toplantısı

Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, 1 Kasım’da Kocaeli’de 7 milletvekili ve yüzde 10’luk artış hedeflediklerini ve çalışarak bu hedefi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Partisinin Gebze ilçe teşkilatında düzenlenen basın toplantısında değerlendirmelerde bulunan Ceyhan, “1 Kasım seçimlerine katılım çok yüksekti. Avrupa’daki birçok ülkeseçmenin yüzde 50-60’ını sandığa getiremezken, 1 Kasım’daki seçimlerde yüzde 85-86 katılım oldu. Demokrasiye olan inancı ve bağlılığın göstergesidir. 1 Kasım’ın kaybeden partileri var ama vatandaş nezdinde kaybedeni yok” diye konuştu.

 

7 Haziran’da beklemediğimiz tablo ile karşılaştık

 

Ak Parti olarak 7 Haziran’da beklemedikleri bir sonuçla karşılaştıklarını belirten Ceyhan, “Biz 7 Haziran akşamı üzüldük ama seçmeni suçlamadık. Mesajı iyi anladık ve dersimize çalıştık. Emekliler, asgari ücret, taşeronlar, gençler ve kadınların beklentileri ve diğer konularla ilgili beklentilerle ilgili çalışma yaptık. Seçmen bize ‘daha mütevazı olun’ dedi. Gösterişten uzak ama seçmene ulaşan bir seçim çalışması yürüttük. Kocaeli’de yüzde 56,5 oy aldık. 60 yıldır alınmayan bir oyu 1 Kasım’da aldık. Kocaeli halkına teşekkür ediyorum. Oy verip vermemesine bakmadan Kocaeli’nin tamamına aynı kalitede hizmeti hem yerelde hem genelde almasına çalışacağız” diye konuştu.

 

Ceyhan basın mensuplarının sorularını da yanıtlarken, toplantıya Gebze ilçe başkanı Hasan Soba, Çayırova ilçe başkanı Zafer Kılıç, Darıca ilçe başkanı Muzaffer Bıyık, il ve ilçe yöneticiler de katıldı.