CHP'den Köşker'e 3 soru

  • 2015-11-03 01:49:31 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'den Köşker'e 3 soru

CHP’li meclis üyesi Dilek Tan, Gebze belediye başkanı Adnan Köşker’e, seçimde erzak dağıtımı yapılıp yapılmadığını ve yerel imkanların seçim için kullanılıp kullanılmadığını sordu. Köşker ise “Hediye dağıtmadım, yapanlara söyleyin. Belediyenin hiçbir imkanını kullanmadık. Belediyenin aracı siyaset için kullandırmadık” dedi. Tan ayrıca, Gebze belediyesi tarafından düzenlenen kültür sanat etkinliklerinin sadece kendi seçmenlerine yönelik olduğunu da eleştirdi.

Dilek Tan’ın soruları AKP’li meclis üyeleri öfkelendirdi. Bazı AKP’li meclis üyeleri Tan’a sataşırken, diğer CHP’li meclis üyeleri de araya girince ortam kısa süreliğine gerildi.

 

Cami yanındaki evlere istimlak kararı

 

Gebze belediyesi Meclis görüşmelerinde müstakil parsel satışları, imar plan tadilatları, Makedonya’nın Studenicani ilçesi ile kardeş şehir ilişkisi kurulması ile ilgili konular görüşüldü.

Toplantıda en dikkat çekici madde, Gebze’nin Mevlana mahallesindeki caminin yanındaki bazı konutlar için istimlak kararı alınmasıydı. CHP grubu, vatandaşların mağduriyet yaşayacağı için red oyu verirken, Gebze belediye başkanı Adnan Köşker, “Bunu hemen değil, tedbir amaçlı yapıyoruz. Zaman içinde vatandaşı mağdur etmeden hak sahibi yapacağız” diye konuştu.

Köşker ayrıca, 14 Kasım’da meclis grubu olarak Saraybosna’ya teknik bir gezi yapılacağını da açıkladı.

CHP’li Serkan Davutoğlu, kardeş şehir konusunda, “Neye göre kardeş şehir kabul ediyoruz. Bölgemize uyarlayabileceğimiz yerler mi? Seçerken daha dikkatli olunmasını ve kentimize uygun yerlerin seçilmesini istiyoruz. Vasıfsız kardeş şehir olmasındansa yararlı olmalı. Saraybosna’ya da bu nedenle gideceğim. Gerçekten teknik gezi mi olacak?” dedi.