CHP'li Karslı'dan eleştiri

  • 2015-10-28 11:51:39 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'li Karslı'dan eleştiri

CHP Darıca belediye meclis üyesi İbrahim Karslı, Darıca Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde açılışını yaptığı Adnan Menderes Kültür Merkezi’nin isminin daha önceden verildiğini, Kasım ayındaki meclis toplantısında gündem maddesi olarak görüşüleceğini söyledi.

Karslı, “Zaten ismini vermişler, Kasım ayındaki meclis görüşmelerinde gündem maddesine koymuşlar. Hiç meclis gündemine gelmeden bir ay önce isim verilmiştir. İşte meclise ve muhalefete saygı bu kadar!” diye konuştu.

Karslı, 4 Kasım Çarşamba günü saat 15.00’de yapılacak Darıca belediye meclis toplantısının gündem maddelerini de sayarak, adı daha önceden verilen Adnan Menderes Kültür Merkezi’ne ad verilmesi ile ilgili yazının okunup görüşülmesi maddesini de paylaştı.

 

Karslı ayrıca, bilgi edinme kanunu kapsamında belediyeye sormuş olduğu ‘Belediyemize ait gayrimenkullerin ada parsel ve metrekare cinsinden bilgilerin bildirilmesi’ önergesine gelen yanıtı da açıklayarak, “Belediye ve Meclis Başkanı Şükrü Karabacak, bunun çok doğru olmayacağını, kurumun mahrumiyetini ortaya çıkarmış olunacağını, farklı zihniyetteki insanlar tarafından farklı şekillerde kullanılabileceğini, zaten bütün gayri menkullerin değerlendirildiği zaman meclise geldiğini söyledi.”