Matbacılar Çiler ile görüştü

  • 2015-10-28 10:26:28 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Matbacılar Çiler ile görüştü

Gebze Matbaacılar ve Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, GTO başkanı Nail Çiler’i ziyaret etti. Gemard Başkanı Ozan Kurtuluş İlyasoğlu , Başkan Yardımcısı Devrim Serkan Kaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Ozan Kaya, Ufuk Özdemir veMurat Türlü’den oluşan heyet, Başkan Çiler’e matbaacı ve reklamcı esnafının sorunlarını anlatarak, matbaacıların sanayi sitesi talebini dile getirdiler.

Ticaret Odasındaki Matbaacıların bulunduğu Meslek komitesinin durumunun da ele alındığı toplantıda ayrıca yaklaşan seçimlerin Gebze’ye etkileri ve önümüzdeki dönem yapılacaklar konusunda fikir alışverişinde bulundu.

 

İŞLER GEBZE DIŞINA YAPTIRILIYOR

 

Gemard Başkanı Ozan Kurtuluş İlyasoğlu matbaa esnafının sorunlarına değinerek, “Hem siyasetçiler hem de sanayiciler işlerini Gebze dışında yaptırıyor. Bu da matbaa esnafını olumsuz etkiliyor” dedi.

Destek almaları halinde matbaacılar sanayi sitesi projesini hayata geçirmek istediklerini de kaydeden İlyasoğlu, bu konuda bölge milletvekillerinden ve GTO’dan destek istedi.

Aynı zamanda Türkiye Matbaacılar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi de olan GEMARD Başkanı İlyasoğlu ve başkan yardımcısı Kaya 6-7-8 Kasımda İzmir de yapılacak Başkanlar Konseyi ve yönetim Kurulu Toplantısı hakkındada Başkan Nail Çiler e bilgi verdiler.

 

ÇİLER:”ÖNLEM ALINMALI”

 

Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler de ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Esnafın sorunlarını yakından takip ediyorum. Çarşı esnafının otopark sorunu ve kiraların yüksek oluşu esnafı olumsuz etkiliyor ve bir dizi önlemlerin alınması gerekiyor” dedi. Matbaacılar Sanayi Sitesi için yer tahsisinin şart olduğunu ve yer tahsisinden sonra Odanın her türlü desteğe hazır olduğunu belirten Çiler,  Matbaacıların bulunduğu meslek komitesiyle uyum içerisinde çalıştıklarını söyledi.