Gebze Belediyesi'nin etkinliğine tepki

  • 2015-10-28 07:47:09 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebze Belediyesi'nin etkinliğine tepki

Gebze belediyesinin kültür-sanat etkinlikleri dün akşamki konferansla başladı. Gazeteci Süleyman Özışık, konusu belli olmayan konferansta, AKP ve Recep Tayyip Erdoğan propagandası yaptı.

Gebze Kültür Merkezi’ndeki konferansa katılımın düşük olması nedeniyle yarım saat geç başlatıldı. Duyurularla doldurulmaya çalışılan salonda çoğunluğunun AKP’li olduğu gözlendi. Süleyman Özışık, yaptığı konuşmada, “Gezi olaylarının fitili, Paralel yapıya ait 7 polis tarafından ateşlendi. Bu başarılı olmayınca 17-25 Aralık operasyonlarını denediler. Erdoğan’a kaçacak diyenler mukaddes topraklarına yani Amerika’ya hicret etti, Erdoğan ise Türkiye’nin tepesinde başkomutan” diye konuştu.

 

‘Öteki tarafta Cemaat yüzünden yanacağım’

Süleyman Özışık, Gezi olaylarının paralel yapı tarafından başlatıldığını ileri sürerek, “Gezi olaylarının fitilini ateşleyen 7 paralel yapıya ait polistir. Eskiden cemaatle aram iyiydi. Öteki alemde hesaba çekileceksek cemaatle ilgili yemin ederim çıra gibi yakacaklar beni de. Hesap vereceklerden biri de bendim çünkü gözü kapalı bir şekilde bu yapıyı destekledim. Bu desteği ne zaman çektim? Hatırlarsanız, İstanbul’da gerçekleştirilen Türkçe olimpiyatları statta yapılırken, Pensilvanya’daki kişi dedi ki, ‘Peygamber efendimiz stadyuma cismen tecessüm etti. Yani canlı bir şekilde stadyuma geldi.’ O anda Muazzez Ersoy’un türkü söylediği an. Yani haşa onu dinlemeye geldi. O an onu kıskandım. O Amerika’dan görüyor, ben stattan göremiyorum! Allah’ı ve Peygamberi kullanarak kendilerine siyasal zemin oluşturuyorlar diye gönül bağlarımı kopardım, Gezi olaylarında da cephe aldım.”

 

Başbakan’a şantaj yaptılar

Özışık, paralel yapının Gezi olaylarından sonuç alamayınca 17-25 Aralık operasyonlarını organize ettiğini iddia ederek, “17-25 Aralık operasyonlarından önce 3 tane cemaatçi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı makamında ziyaret ederek, dershaneler konusunda geri adım atmasını istediler. Erdoğan geri adım atmadı. O sırada kendisine şantaj yapıldı. Eğer geri adım atmazsanız bazı bakanların yolsuzluk yaptığına dair belgeleri yayınlarız dediler. Sayın başbakan bunları makamından aşağılayarak gönderdi. Sonra da operasyon oldu.  17-25 Aralık operasyonu başarılı olamadılar. O dönemde Tayyip Erdoğan’a kaçacak diyenler Amerika’ya hicret etti. En son meşhur savcı Zekeriya Öz’ün göbeğini sınırdan hicret ederken gördüm. Mukaddes topraklarına gittiler Amerika’ya. Erdoğan ise Türkiye’nin tepesinde başkomutan” şeklinde konuştu