Alaattin Kurt'a vefasızlık

  • 2015-10-21 10:38:22 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Alaattin Kurt'a vefasızlık

Gençlik  Spor Bakanlığı ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa yaptığı Gebze Olimpik Yüzme Havuzu dün gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı.

 Açılışa, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AKP Kocaeli Milletvekili Cemalettin Kaflı ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, GTO Başkanı Nail Çiler, Gebze İlçe Gençlik Spor müdürü Gökhan Yavaşer, CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Yakup Törk ve kamu, kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

 

Temeli 1995 yılında Kocaeli eski milletvekili merhum Alaettin Kurt’un milletvekilliği döneminde atılan Gebze olimpik yüzme havuzu dün törenle açıldı. Aynı zamanda Alaettin Kurt döneminde temeli atılan son eser olan yüzme havuzunun açılışı için Gebze Alaettin Kurt Derneği’nin programa davet edilmediği gibi törende merhum Alaettin Kurt’un hiç anılmaması da Kurt’a vefasızlık olarak algılandı.