CHP'de büyük buluşma

  • 2015-10-17 08:41:40 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'de büyük buluşma

CHP Kocaeli İl Seçim Koordinasyon Merkezi’nin Gebze’de düzenlediği toplantıya partinin tüm kademelerinde görev yapan isimlerin yanı sıra, eskiden görev yapmış kanaat önderleri ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunun temsilcisi katıldı.

Toplantıda konuşan parti yöneticileri AKP’nin politikalarını eleştirirken 1 Kasım seçimlerinde iddialı mesajlar verdi. Ankara’daki patlamada yaşamını yitirenler için saygı duruşunun da yapıldığı toplantının en dikkat çekici yanlarından biri de, katılımın genişliğiydi.

Toplantıya, CHP Kocaeli milletvekili Tahsin Tarhan, milletvekili adayları Yakup Törk, Kemal Nişancı, İl SKM Başkanı Bekir Yurdagül, İl Başkanı Cengiz Sarıbay, başkan yardımcısı Şahin Yılmazel, yönetici Sait Aydın, İl Kadın kolları başkanı Hülya Güreli Yolcubal, İl Gençlik Kolları başkanı Gökhan Orhan, Gebze, Çayırova, Darıca ve Dilovası ilçe başkanları, meclis üyeleri, ilçe, gençlik ve kadın kolları yöneticilerinin yanı sıra bu dört ilçenin eski belediye başkanları, belediye başkanı ve milletvekili adayları, meclis üyeleri, yöneticileri ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunun temsilcisi katıldı.

 

AKP eziyet çektiriyor

 

CHP Gebze ilçe başkanı Yakup Yılmaz, AKP’nin Gebze’de vatandaşa eziyet çektirdiğini belirterek, “Başbakan gelecek diye kent meydanında insanlar sürekli rahatsız ediliyor. Hiçbir parti bayrak asmazken AKP her yeri bayrakla doldurarak haksız rekabet yapıyor” dedi.

CHP İl SKM Başkanı Bekir Yurdagül de, “Saray entrikaları ne yazık ki hükümet kurulmasını engelledi. Onun yüzünden seçime gidiyoruz” dedi.

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay tüm partilileri 1 Kasım seçimleri için daha çok çalışmaya davet ederek, “Bu seçimlerde halkımızdan gördüğümüz tepki çok olumlu. Daha çok çalışarak daha iyi bir başarı elde etmeliyiz” dedi.

 

“Türkiye’yi ikiye böldüler”

 

 

CHP Kocaeli milletvekili Tahsin Tarhan da konuşmasında AKP hükümetini eleştirerek, “Şu anda Türkiye’de hükümet boşluğu var. Ankara’nın göbeğine hançer sokuyorlar ve başbakan ile bakanlar hala pişkin pişkin olayın içyüzünü açıklayamıyorlar. Türkiye’yi ikiye böldüler. Sarayın başındaki zat, hasta ve gözü dönmüş vaziyette” dedi.