Basına tanıtıldı bugün açılıyor

  • 2015-10-17 06:22:12 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Basına tanıtıldı bugün açılıyor

-Yaklaşık 2,5 yıl önce temelleri atılan Darıca Belediyesi  Adnan Menderes Kültür Merkezi bugün gerçekleştirilecek törenle hizmete giriyor. Belediye Başkanı Şükrü Karabacak 11 yıl önce göreve geldikleri günden bu yana verdikleri sözleri yerine getirdiklerini söyledi.

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, bugün törenle hizmete girecek olan Darıca Belediyesi  Adnan Menderes Kültür Merkezi’ni basın mensuplarına tanıttı. Sözlerine ‘sözümüz sözde kalmadı’ diyerek başlayan Başkan Karabacak halka ne söz verdilerse yerine getirdiklerini kültür merkezinin de bunlardan biri olduğunu söyledi.

Başkan Karabacak kültür merkezi hakkında şu bilgileri aktardı;

Adını dönemin Başbakanlarından merhum Adnan Menderes’ten alan Darıca Belediyesi  Adnan Menderes Kültür Merkezi toplam 18 bin m2 lik inşaat alanı ve toplam 16 milyon 200 bin TL lik maliyeti ile 2 yıl 8 aylık sürede tamamlanmış olup, yaklaşık 80 bin insanımızın hiçbir vasıtaya gerek duymadan kolaylıkla ulaşabileceği nüfusun yoğun olarak yaşadığı bir alanda halkımıza hizmet verecek.

Kaynakları tamamen Darıca Belediyesi tarafından karşılanan Adnan Menderes Kültür Merkezi içerisinde halkımızın istifade edeceği kültürel ve sanatsal faaliyetlerin dışında, farklı alanlarda da değerlendirilecek. Bilgi Evleri için etüt sınıfları oluşturulan Kültür Merkezi’nde özellikle üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere ücretsiz dersler verilerek öğrenci ve ailelerine katkı sunulması amaçlanıyor.

Bunun yanı sıra, biçki dikiş ve nakış kursları,bilgisayar kursları,resim kursu,İngilizce ve Arapça gibi dil kursları,takı, tasarım , ahşap boyama ve el sanat kursları ve benzeri aktivitelerle yoğun nüfusun yaşadığı bölgeye hizmet verilmesi hedefleniyor.

Adnan Menderes Kültür Merkezi ayrıca düğün salonu, nikah salonları, sergi ve fuaye alanları, Şehit ve Gaziler Dernek Odası, eğitim salonları, derneklere ayrılan toplantı salonları, kütüphane,bayanlar için fitness ve spor salonları, engelli vatandaşların eğitim ve hobi amaçlı kullanabileceği salonlarla birlikte her kesime hitap edebilecek önemli bir vizyon proje olarak bölge halkının hizmetine sunuluyor.’’

Başkan Karabacak sunumun ardından basın mensuplarına kültür merkezini gezdirdi.

Temeli 02 Şubat 2013 tarihinde atılan Darıca Belediyesi  Adnan Menderes Kültür Merkezi 17 Ekim 2015 Cumartesi günü (bugün) saat  14: 00 da hizmete açılacak.