Bahar K. Erdoğan yazdı

  • 2015-10-15 08:15:22 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Bahar K. Erdoğan yazdı

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Yönetimi olarak gittiğimiz Rize Gazeteciler Cemiyeti binasının açılışında adeta çıkartma yaptık.

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman’ın hediye edip imzaladığı formaları giyerek açılışa katılmamız ise renkli karelere neden oldu. Hikmet Hoca’nın misafirperverliği  de bambaşkaydı. Tesislerde yaptığımız kahvaltının ardından eski anılar yad edildi.

Rize Valisi Ersin Yazıcı’nın misafirperverliği ise görülmeye değerdi. Makamında ağırlayan Rize Valisi Ersin Yazıcı, bölge hakkında bilgi vererek siyah çayın ardından ‘imparator çay’ diye adlandırılan beyaz çay ikram etti. 20 gramı 80 TL olan beyaz çayın faydaları say say bitmez.

Görülmeye değer en çok da Karadeniz’imizin insanı.  Fırtına Vadisi, Ayder Yaylası ve Trabzon’da bulunan Uzungöl’ü aynı zamanda Trabzonlu olan meslektaşımız Halit Yılmaz rehberliğinde gezdik.  

Karadeniz bölge insanının sıcak kanlılığı ve misafirperverliği  başka bir diyara yani Gürcistan Batum’a gidince daha çok ortaya çıkıyor…

 

Batum’un tarihi yapıları göz dolduruyor. Ancak insanların soğuk ve kaba tavırları o güzelliğe gölge düşürüyor. Birkaç saatliğine gitmenize rağmen yurda geri döndüğünüzde milletimizin özellikle de Karadeniz halkının sıcakkanlılığı ile ne kadar şanslı olduğunuzu anlıyorsunuz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim