Şampiyon Eczacıbaşı

  • 2015-10-14 12:34:28 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Şampiyon Eczacıbaşı

İbrahim Görkem Çiler 21.Kurumsal basın turnuvasında 16 takım arasından final oynama hakkı elde eden Tamsan ile Eczacıbaşı E-Kart ekibi kozlarını paylaştılar. Ankara’da yaşanan hain saldırıda yaşamlarını yitiren yurttaşların ülkede yarattığı hüznün gölgesinde oynanan final maçında sadece futbol vardı. Karşılaşmayı yöneten Ulusal hakemimiz Alper Çetin’in başarı ile yönettiği final maçı terör saldırılarında yaşamlarını yitiren şehitler ve Ankara’da hain bir saldırıda ölen vatandaşlarımız için bir dakikalık saygı duruşunda bulunularak mücadele start aldı.

İkinci yarıda da her iki ekipte şampiyonluğa uzanacak golü arama yolunda nefes kesen bir mücadele sergilediği dakikalarda Tamsan’ın yıldız oyuncusu Şevket rövanşataya kalktığı bir pozisyonda yere düşerken kafasını çarptı. Kısa bir süre hafıza kaybı yaşamasına rağmen oyunda kaldı. Ancak bu sakatlık sonrasında morali bozulan Tamsan kalesinde golü gördü. Bu dakikadan sonra mücadelede başka gol olmayınca 21.Kurumsal Basın Turnuvasının şampiyonu Eczacıbaşı E-Kart oldu.

 

Bu yıl trafik terörüne dikkat çekmek adına emniyet ile ortaklaşa bir çalışma yürütülerek yapılan 21.Kurumsal Basın turnuvasına İbrahim Görkem Çiler adı verilmişti. Kısa bir süre önce hayatını trafik kazasında kaybeden İbrahim Görkem Çiler’in babası GTO Başkanı Nail Çiler şampiyonluk kupalarını veren isim oldu. Çiler “Pesen kardeşler olarak yaptığınız organizasyonlarla bu kentin sosyal ve sportif alanında büyük kazanımlar sağladınız. 21.yıldır aralıksız yapmış olduğunuz bu organizasyonda da trafik terörüne dikkat çekmek adına oğlumun anısına yapmış olmanız beni son derece onure etmiştir. Malum sıkıntılı hüzünlü bir süreçten geçiyoruz. Hepimizin içi kan ağlıyor fakat bir taraftan da hayat devam ediyor. Şehitlerimize, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet ve ailelerine sabırlar diliyorum” dedi.