Gebze'de skandal

  • 2015-10-14 11:10:27 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebze'de skandal

Gebze Belediyesi, Cuma günü Gebze’de Başbakanın katılımıyla yapılacak miting nedeniyle Kent meydanındaki ağaçları yerinden söktü. Bu durum hem siyasi partilerin hem de vatandaşların sert tepkisine neden oldu.

Başbakan ve aynı zaman da AKP genel başkanı olan Ahmet Davutoğlu’nu katılacağı ve  16 Ekim Cuma günü saat 17:00'de gerçekleştirilecek olan miting için AKP  hazırlıkları sürdürüyor. AKP’liler günlerdir temaslarda bulunarak mitingin yapılacağı alanda platformu nereye koyulacağıyla ilgili olarak fikir alışverişinde bulunuyorlardı. Miting için platformun kurulacağı yerin belli olduğu öğrenildi.

 

Platformun yerinin belirlenmesinin ardından dün gece saatlerinde Gebze Belediyesi’nin Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde çalışan personeller platformun kurulacağı yerde bulunan 7 ağacı söktü. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde çalışan personelin ayrıca meydana kısa süre önce araçların park yapılmaması için konulan büyük saksı biçiminde beton yapılarında yerinden söküldüğü gözlendi.  Yaşanan bu durum ise vatandaşların tepkisine neden oldu.