Başkan Toltar, Vali Güzeloğlu ile görüştü

  • 2015-10-09 09:47:21 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Başkan Toltar, Vali Güzeloğlu ile görüştü

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar ve beraberinde Belediye Meclis imar komisyonu üyeleriyle birlikte Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu ziyaret ettiler.  ilçe genelinde bulunan  3402 sayılı kanuna göre 2/B taşınmazlarını doğrudan satın alma hakkına sahip olanlar ve  2/b taşınmazlarının 31.12.2011 tarihinden önce kullanıcısı veya hak sahibi olanlar için satış rayiç bedelleri üzerinde hak sahiplerinin lehine 4 defa fiyat düşürülmesiyle birlikte tapuların hazırlanmasına başlanacak.

Valilik Makamında yapılan toplantıda Belediye Başkanı Ali Toltar ve Belediye imar komisyonu üyeleri olan Recep Laç, Fatih Meral, Enver Aydemir ve Cemil Daşdemir katıldılar. İlçe genelinde çeşitli imar sorunlarının da gündeme geldiği toplantıda Dilovası Mimarsinan Mahallesi Şehit Nihat Karataş Stadyumu civarında ve 23. Bölge olarak adlandırılan yerlerin 15 yıldır çözülemeyen  şuyulandırma vatandaşların hak mağduriyeti yaşamaması için çalışmaların yapılması istendi.

 

 Dilovası genelinde bir TIR parkının olmaması nedeniyle oluşan trafik sıkışıklığı ve buna bağlı oluşturduğu sorunların giderilmesi için yapılacak çalışmada da Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğluna projeler sunulurak çözüm yolları üzerinde bilgi verildi. Ayrıca Dilovası Eğitim Kompleksi olarak belirlenen alanda  yapımı devam eden kapalı spor salonu ile Şehit Nihat Karataş Stadyumunun arasında bulunan boş araziye de kapalı yüzme havuzu yapılması konusu gündeme geldi