Darıca Kültür Merkezi 17 Ekim’de açılıyor

  • 2015-10-07 09:07:49 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Darıca Kültür Merkezi 17 Ekim’de açılıyor

Darıca Belediyesi Adnan Menderes Kültür Merkezi açılışa hazırlanıyor. Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, bir büyük projeyi daha bölgeye kazandıracak olmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek kültür merkezinin ilçeye gerek sosyal gerekse de kültürel anlamda değer katacağımı söyledi.

3 Şubat 2013 tarihinde dönemin Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün’ün de katılımlarıyla temeli atılan Adnan Menderes Kültür Merkezi 17 Ekim Cumartesi günü yapılacak olan açılışa hazırlanıyor. Kültür Merkezi hakkında açıklamada bulunan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak 8 dönümlük bir alana yapılan tesisisin ilçeye bir değer katacağını belirterek, ‘’Darıcamız artık sadece yaz aylarında değil yıl boyunca sosyal ve kültürel aktivitelerin merkezi haline gelecektir. İçerisinde konferans salonu, düğün salonu, bowling salonu, otopark, market,1500 kişilik restoran ve toplantı salonları, resim atölyesi, sinema salonları, engelliler ve bayanlar için kurs merkezi ve  fitness salonuyla  bölge halkımızın sosyo kültürel hayatına önemli katkılar sunacak’’ dedi.

Önümüzdeki hafta bakan, milletvekili ve davetlilerin katılımıyla hizmete girecek olan Kültür merkezinde, en güzel kültür-sanat etkinliklerinin hep birlikte yaşama imkanını bulacaklarının altını çizen Başkan Karabacak, ‘’ halkımızın istifade edeceği kültürel ve sanatsal faaliyetlerin dışında Kültür Merkezimizi farklı alanlarda da değerlendireceğiz. Bilgi Evlerimiz için etüt sınıfları oluşturduğumuz Kültür Merkezi’nde özellikle üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerimize ücretsiz dersler vererek öğrenci ve ailelerine katkı sunacağız. Bunun yanı sıra, biçki dikiş ve nakış kursları ve değişik aktivitelerle yoğun nüfusun yaşadığı bölgemize hizmet vereceğiz’’ dedi.