AKP İzmit, yasak tanımıyor!

  • 2015-09-29 12:52:45 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
AKP İzmit, yasak tanımıyor!

AKP’nin ‘Haydi Bismillah’ sözlerinin yer aldığı seçim şarkısına CHP’nin itiraz etmesi ile birlikte Yüksek Seçim Kurulu‘Haydi Bismillah’ adlı seçim şarkısını yasaklamıştı. Ancak AKP İzmit ilçe başkanlığı binasındaki reklamda ‘Haydi Bismillah’ yazılı slogan konuldu.

YSK’nın yasak kararının ardından AKP Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, AKP’nin 1 Kasım seçimlerine yönelik hazırlattırdığı ‘Haydi Bismillah’ adlı seçim şarkısının YSK tarafından yasaklanması hakkında “CHP sayesinde seçimde besmele yasak.” yorumunda bulunmuş ve ‘Yasağı tanımayız’ demişti. AKP İzmit ilçe başkanlığının da Bozdağ’ın bu sözlerinden cesaret bularak böyle bir reklam çalışması hazırlattığı ifade ediliyor.

 

AKP 2009’da itiraz etmiş

 

 

AKP’nin de daha önce AKP’li olan ancak aday gösterilmeyince Şanlıurfa’da 2009 seçimlerine bağımsız giren Ahmet Eşref Fakıbaba’nın ‘Tamam İnşallah’ sloganını ‘dini terim içerdiği’ gerekçesiyle yasaklatmak istediği ve YSK’ya itiraz ettiği ortaya çıktı.  YSK ise o gün ‘Tamam İnşallah’ın yasak kapsamına alınamayacağını hükmetmişti.