Haydar Akar'ın Tunceli izlenimleri

  • 2015-09-14 12:32:42 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Haydar Akar'ın Tunceli izlenimleri

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, son zamanlarda çatışmaların olduğu Tunceli ilinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. CHP Milletvekilleri Uğur Bayraktutan, Mahmut Tanal ve Emre Köprülü ile Cumartesi günü bölgeye giden Akar Tunceli de vatandaşlarla bir araya gelerek CHP olarak her zaman yanlarında olduklarını ve barış için gereken tüm mücadeleyi göstereceklerini belirtti.

CHP heyeti ilk olarak, Tunceli Valisi Osman Kaynak’ı makamında ziyaret ederek son gelişmeler hakkında bilgi aldı. Vali Kaynak terör eylemlerin de yaşanan artışlar nedeni ile vatandaşların tedirgin olduğunu belirterek, bölge de ekonomi sıfırlanmış, esnaf kepenk kapatıyor, turizmin geliştirilmesi için festivaller düzenlenen kentte, yaşanan olaylar nedeniyle işletmeler bir anda boşaldı” derken, Haydar Akar da bölge de kalıcı barışın sağlanması için CHP olarak üzerlerine düşen tüm görevleri yerine getirmek için mücadele ettiklerini belirterek, kalıcı barış siyaset üstü bir görevdir, ne olacağı belirsiz bir sürecin sonun da yaşananlar göstermektedir ki samimi olmayan bir süreç ardından acılar daha büyük ve yıkıcı olmuştur. Bunu biran önce sonlandırmak için terör örgütüyle değil buradaki vatandaşlarımızla kucaklaşmalıyız dedi.

 

Akar ve CHP Milletvekilleri geçtiğimiz haftalar da Tunceli'de teröristlerin karakol baskını sırasında iki ateş arasında kalarak ağır yaralanan ve daha sonra hayatını kaybeden parti üyesi Ayten Günhan'ın evine giderek ailesine taziyelerde bulunarak, başsağlığı diledi.