Bakan Konca, HDP Gebze'yi ziyaret etti

  • 2015-09-12 02:00:38 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Bakan Konca, HDP Gebze'yi ziyaret etti

Avrupa Birliği Bakanı Ali Haydar Konca, Gebze ziyaretinde çarpıcı mesajlar verdi. Konca, "Seçim güvenliğinin sağlanması için hükümetin bir an önce silahları susturması gerekiyor" dedi. Konca’nın HDP Gebze ilçe örgütü ziyaretinde emniyet sıkı güvenlik önlemleri aldı. Partinin bulunduğu sokağın her girişi, polis barikatlarıyla kapatılarak giriş-çıkışlar kontrollü yapıldı. Makam aracıyla ilçe örgütüne gelen Bakan Ali Haydar Konca, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Yaşanan terör olaylarına değinen Bakan Konca, "Seçim sürecinin yaşandığı bu ortamda seçim güvenliğini sağlaması ile birinci derece görevli olan hükümetin mutlaka silahların durdurulması, sürekli ateşkes ilan edilmesi ve çözüm masasına dönülmesi konusunda irade ortaya koyması ve onu sağlaması gerekiyor. Öbür türlü seçim güvenliğinden söz etmek mümkün olmayacağı gibi seçim sonuçlarının tartışılmasına da yol açacaktır" dedi.

 

Cizre'de yaşanan olaylarla ilgili konuşan Bakan Konca, "Cizre hadisesi çok acıklı bir hadise ve Türkiye'de barış sürecin, sabote edecek nitelikte bir hadisedir.  Bu Türkiye için iyi bir manzara değildir, yürek karartıcıdır. Oraya yürüyüş gerçekleştirmekteki amacımız kamuoyunun dikkatini Cizre'ye çekmek ve Cizre'de sokağa çıkma yasağının ve ölümlerin durmasını sağlamaktı" şeklinde konuştu.