Darıca'da korkutan kaza

  • 2015-08-20 12:20:16 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Darıca'da korkutan kaza

Darıca’da meydana gelen trafik kazasında, direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü önce yaya halinde olan bir kişiye çarptı, ardından evin bahçesine girdi.

Olay Darıca Atatürk Caddesi Fırat Sokak’ta meydana geldi. Burak K. kontrolündeki 35 KA 486 plakalı araç seyir halindeyken, başka bir araca çarpmamak için direksiyonu kırdı. Bunun üzerine direksiyon hakimiyetini kaybeden Burak K. önce yaya halinde olan Muhammet K.’ya çarptı, ardından sokak üzerinde bulunan bir evin bahçesine girerek durabildi. Kazada Muhammet K. ve yaya halinde olan Halim K. hafif şekilde yaralanırken, araçta maddi hasar meydana geldi.

 

 Kazada bahçeye giren araç için açıklama yapan ev sahibi Oktay Özkaya, ‘’Biz uyuyorduk. Aniden bir ses geldi. Biz deprem oldu zannettik. Kaza yapıldığı sırada evin bahçesinde çocuklar oturuyordu. Birçok kez başvuru yaptık. Ancak belediyeler bu konuyla ilgilenmiyor. Kaç kere Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ile görüşmek istedim fakat bir türlü beni görüştürmediler. Sadece yolu yapıp bıraktılar. Bu yolda hiçbir tedbir alınmamış. Işıklandırma yapılmadı. Bayramoğlu tarafından çıkan araçlar buraya gelip ralli yapıyorlar. Yetkililerden bu konu hakkında ilgilenmelerini istiyoruz.’’ dedi.