Musa Yılmaz hedefini açıkladı

  • 2015-08-20 12:15:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Musa Yılmaz hedefini açıkladı

CHP Gebze İlçe Başkanlığı için aday olacağına kesin gözüyle bakılan ve bir süredir çalışmalar içinde olduğu bilinen CHP Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Gebzeli işadamı Musa Yılmaz, adaylığı ve çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Adaylığı ile ilgili yaklaşık 4 aydır partililerle görüşmeler yürüttüğünü ve bugüne kadar 400 kişiyle görüştüğünü ifade eden Yılmaz, “delege hesabı ile değil, iktidar hesabı ile yola çıktık” dedi.

 

‘Herkesin arkadaşıyım, herkes  arkadaşımdır’

 

Yılmaz, “Henüz delege seçimleri ortada yokken adaylık çalışmalarına başladım. Yaklaşık 4 aydır partimizin her kademesinde görev almış emektarları ile ayrımsız bir şekilde görüşmeler yürütüyorum. CHP ideolojisi ve ilkeleri doğrultusunda herkesin arkadaşıyım, herkeste benim yoldaşımdır. Benim için gurup, öteki falan yoktur. Bu yüzden ulaşabildiğim herkese ulaşmaya devam edeceğim. İkincisi, benim delege seçimlerine müdahale ya da listelerle ilgilenmek gibi bir işim olmaz. Partimizin yetkili organları delege seçimlerini yapıyor. Saygıyla izliyorum. Kim seçilirse seçilsin, herkesin demokratik hakkıdır ve hepsi de benim için aynıdır.Kimler delege olursa olsun, hepsinden destek isteyeceğim. Çünkü, CHP’nin yerel ve genel iktidarına onlarla yürüyeceğiz.”dedi.

Hedefine 2019 yılında Gebze’de CHP’yi iktidar yapmayı koyduklarını,  bu yüzden kapsamlı bir çalışma programı ve hayata geçirecekleri bir yol haritası çizdiklerini, bu haritada herkesin çalışması ve çalıştırılması, herkesin yönetime ve kararlara gerçekten katılımının sağlanması, üye yapısının tüm bölgeleri kapsayacak şekilde artırılması, parti binalarının fiziki koşullarının düzeltilmesi ve teknik olarak iyileştirilmesi gibi onlarca konunun olduğunu vurgulayan Musa Yılmaz, “Tamamen iktidar olmak üzerine odaklaşmış durumdayız. Bu konuda bir program hazırladık. Tüm parti yöneticileri ve delegeleri ile birlikte bunu hayata geçireceğiz. Zaten böyle olmazsa iktidar olamazsınız. Bu yüzden, kimlerin delege seçildiğini önemsemiyoruz. Hepsi bizim için aynıdır. Adaylık için yola çıkarken, delegeler seçilsin kimlerin seçildiğine bakalım yada şunlar şunlar delege olsun diye bir çabamız ve kaygımız olmadı ve olmayacak” diye konuştu.

 

‘2019’da belediye CHP’nin olacak’

 

Delege seçimleri sonrası kimler delege olursa olsun hepsinin karşısına, bugüne kadar hazırlanan en kapsamlı ve tamamen Gebze’de dönüşümü hedefleyen bir program ile çıkacaklarını, delegelerin uygun bulması halinde 2019 iktidar hedefi ile çalışmalara başlayacaklarını vurguladı.

 

Tüm partililerin gönlündekini gerçekleştirmek için yola çıktıklarını ifade eden Yılmaz, “İnanmazsak yola çıkmazdık. Şimdi delegenin ve partililerin bize inanması lazım. Bunun için programımızı onlara anlatacağız.”dedi. Yakında, hedeflerini, programlarını ve çalışmalarını partililer ve kamuoyu ile paylaşacaklarını da vurgulayan Musa Yılmaz, “benim yarışım partililerimi yenmek için değil, CHP’yi iktidara taşıma yarışıdır. Bu yarış hep birlikte olursak, bugüne kadar yapılamayanları yaparsak, dönüşüm ve değişimler ihtiyaç olduğunu anlarsak başarılabilir. Bunu da başaracağız” diye konuştu.