Balçık köylüleri dertli

  • 2015-08-19 08:42:27 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Balçık köylüleri dertli

Balçık Köyü Muhtarı Ayhan Gülşen, Darıca Belediyesi’nin köyde 570 dönüm mezar yeri almasına tepki göstererek, “Burası devletin ağaçlandırdığı bir bölge, bize hiçbir şey sorulmadı, köyümüzde mezarlık istemiyoruz” dedi.

Darıca Belediyesi’nin “Mezar yeri sorunu çözüldü” haberine Balçık Köyü Muhtarı Ayhan Gülşen tepki gösterdi. Köyde yaşayan herkesin mezar yerine karşı çıktığını söyleyen Gülşen, “Köyün akciğeri konumundaki 570 dönümlük bir yeri mezar yeri olarak ayırıyorlar. Pelitli’deki yeni mezarlıkta 30 senelik-50 senelik yer varken neden yeni bir mezar yerine ihtiyaç duyuluyor, yoksa işin içinde başka bir rant meselesi mi var” dedi.

 

DEVLET AĞAÇLANDIRMA YAPTI

 

Darıca Belediyesi’ne mezar yeri olarak tahsis edilen bölgenin çevresini devletin 1970’li yılarda ağaçlandırdığını da söyleyen Gülşen, “Buralar aynı zamanda köyün akciğeri konumunda yerler, buralar da elden giderse millet nerede nefes alacak, bu işin önüne geçilmesi gerekir” dedi.

 

İMZA KAMPANYASI BAŞLATIYORUZ

 

 

Muhtar Gülşen, 570 dönümlük alanın verilmesinin de yanlış olacağını söyleyerek, “Bu kadar alanda ne yapacaklar, Darıca’da yılda kaş kişilik mezar yerine ihtiyaç duyulur. Pelitli’de dünyanın boş yeri varken neden Balçık köyü…Konu ile ilgili imza kampanyası başlattık, büyükşehir ve orman müdürlüğüne vererek mezarlık istemediğimizi belirteceğiz” dedi.