Darıca'da kültürler kaynaşıyor

  • 2015-08-18 12:42:09 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Darıca'da kültürler kaynaşıyor

Ülkemizdeki terör olaylarından dolayı Darıca’daki 9. Şehirler ve Kültürler Kaynaşması etkinliği iptal edilirken, derneklerin açtıkları yöresel standlar vatandaşların akınına uğruyor.

Ülkemizin değişik yörelerinden il derneklerinin açtıkları standlarda dernekler kendi yöresel kültürlerini tanıtma fırsatı yakalarken, ziyaretçilerde hem değişik kültürleri tanıma hem de değişik yörelerin yiyecek ve içeceklerinin tadına bakma fırsatı yakalıyor.

 

ŞÖLEN ALANI BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

 

Hemen hemen her akşam değişik bir derneğin standını ziyaret ederek, dernek yönetimi ve vatandaşlarla iç içe olan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise bu yıl ki etkinliğin iptal edilmesine rağmen , Darıca ve bölge halkının her akşam sahile akın ettiğini ifade ederek, ülkenin birlik ve beraberliğinin en güzel örneklerinin Darıca’da yaşandığına dikkat çekti.Başkan Karabacak,” her ne kadar bu yıl ki etkinliklerimiz iptal edilse de dernek stantlarımızda vatandaşlarımızla buluşmaya devam ediyoruz. illerimizin örf, adet, gelenek ve göreneklerini yaşatmaya çalışıyoruz.İnşallah önümüzdeki senelerde hep birlikte şölen havası içinde etkinliklerimizi devam ettireceğiz.” diyerek düşüncelerini açıkladı.