Alaattin Kurt ve deprem şehitleri anıldı

  • 2015-08-18 08:59:58 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Alaattin Kurt ve deprem şehitleri anıldı

Kocaeli eski Milletvekili merhum Alaettin Kurt ve tüm deprem şehitleri için Gebze  Mezarlığı’nda anma programı düzenlendi. Programda zaman zaman duygusal anlar yaşandı.

Gebze Merkez Mezarlığında dün akşam düzenlenen programa; Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, CHP Gebze İlçe Başkanı Yakup Yılmaz, MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, TÜBİTAK yöneticilerinden Halim Turgut, Gebze Alaettin Kurt Hizmet Derneği Başkanı Mustafa Arslan, Alaettin Kurt’un kardeşi Celalettin Kurt, yeğenleri, sevenleri ve çok sayıda kişi katıldı.

Okunan Kuran ve yapılan duaların ardından kısa bir konuşma yapan merhum Alaettin Kurt’un kardeşi Celalettin Kurt,  Hizmet Derneği Başkanı Celalettin Kurt, tüm katılımcılara teşekkür etti. Merhum Alaettin Kurt’un bölge için önemli hizmetler yaptığını hatırlatan Celalettin Kurt; “Aradan 16 yıl geçmiş insanlar yaptıkları ile anılıyor. Hizmet karşılık beklenmeden yapılan bir şeydir. Hizmeti Allah rızası için yapmak gerekir. Makamlarda görev yapanlar bunları düşünse yeterlidir. Ne yaparsanız yapın mutlaka eleştiri olacak. Ancak hizmeti yapanlar asla yılgınlığa düşmemeliler” dedi. Hizmetin karşılığının olmadığını da ifade eden Celalettin Kurt, “Bazen rahmetliye de söylerdim bunu, bazen çok iyi şeyler yapsanız bile insanlar beğenmeyebiliyor, onun için hizmetin karşılığını beklerseniz çatlarsınız” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından katılımcılara ikramında bulunuldu. Program sonrası Kurt’un yakınları, tüm katılımcılara teşekkür ederek mezarlıktan uğurladılar.