Tarhan'a göre yüzde 25

  • 2015-08-10 09:25:02 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Tarhan'a göre yüzde 25

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, AKP ile CHP arasındaki koalisyon olasılığının yüzde 25 olduğunu söyledi.

Gebze’de bir basın toplantısı düzenleyen Tarhan, bu akşam CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Başbakan Ahmet Davutoğlu arasında gerçekleşecek olan koalisyon görüşmeleri öncesinde çarpıcı açıklamalarda bulundu. AKP ile CHP arasındaki koalisyonu Başbakan Davutoğlu’nun istediğini ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istemediğini öne süren Tarhan, “Cumhurbaşkanı tekrar seçime gidip tek başına iktidar olmak istiyor. Oysa tekrar erken seçim olursa AKP’nin oyları düşecek. Eğer düşmez de, yüzde 60 oy alıp tek başına iktidar bile olsalar ülkeyi rahat yönetemezler. Çünkü AKP artık üç başlı” diye konuştu.

CHP’nin her olasılığa hazır olduğunu kaydeden Tarhan, “Partimiz ile kurulacak bir koalisyon hükümeti içinde, partimizin ilkelerine bağlı kalarak bölgemiz ve ülkemiz için en doğru adımların atılması için çabalayacaktır. Olası bir erken seçim durumunda ise gece gündüz çalışacağız” dedi.

 

AKP’nin yanlış politikaları yüzünden

 

AKP iktidarının özellikle Suriye ile yürüttüğü yanlış politikaların bugün gelinen noktada etkili olduğunu söyleyen Tarhan, çözüm sürecinin de yanlış yürütüldüğünü belirtti. Herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini vurgulayan Tarhan, yeni bir barış süreci başlatılacaksa parlamentoda herkesin katılımıyla olması gerektiğini ifade etti.

Tarhan toplantıda ayrıca bölgemizin ve ülkemizin sorunlarına ilişkin de görüşlerini aktardı. Özellikle eğitim, çevre, sağlık, ulaşım ve ekonomiyle ilgili konuları değerlendiren Tarhan, basın mensuplarının da sorularını yanıtladı.

Toplantıya il yöneticileri Musa Yılmaz, Ahmet Özmet, Nuri Kaymak, Gebze ilçe başkanı Yakup Yılmaz, Çayırova ilçe başkanı Selahattin Kaya, Dilovası ilçe başkanı İrfan Ertürk, Darıca meclis üyesi Serap Aydın, İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Orhan, Gebze ilçe kadın kolları başkanı Birgül Belek de katıldı.

 

Yılmaz:”Delege seçimleri 15 Ağustos”

 

 

Toplantıda bir konuşma yapan CHP Gebze ilçe başkanı Yakup Yılmaz da, ilçe kongreleriyle ilgili bilgi verdi. Yılmaz, Gebze’de 20 Haziran’da başlayan kongre sürecinin delege seçimleriyle devam edeceğini ifade ederek, delege seçimlerinin 15 Ağustos tarihinde başlayacağını bildirdi.