CHP'liler Başkan Köşker'i üzdü

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'liler Başkan Köşker'i üzdü

Gebze Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı Kent meydanındaki salonda gerçekleştirildi. Gebze belediye başkanı Adnan Köşker’in başkanlık yaptığı toplantıda CHP grubunun bazı maddelere şerh koyması üzerine Köşker, “Siz böyle yapınca üzülüyorum” dedi. CHP grubunun şerh koyduğu maddelerden en önemlileri, Muallimköy’de Milli Eğitim’e tahsis edilen 185 bin metrekarelik alan ve Balçık Köyü’ndeki mera alanının kurban kesim yeri olarak ayrılması.

 

Meclis görüşmelerinde 12 madde görüşülürken, CHP grubu komisyona havale edilen maddelerin dışındakilere şerh uyguladı. Şerh koyan meclis üyeleri konuyla ilgili açıklama yaptıkça Başkan Köşker de, “Siz böyle yapınca üzülüyorum” dedi. CHP’li Yılmaz Bulut’un, Muallimköy’deki 185 bin metrekarelik orman arazisinin Milli eğitime tahsisine şerh koymasını, ‘Güldürmeyin kendinize, bu çok normal bir şey” dedi. Yine aynı şekilde Balçık köyündeki mera arazisinin kurban kesim yeri olarak ayrılmasına CHP’li Salih Işık ve Serkan Davutoğlu şerh koydu.

CHP Grup Sözcüsü Dilek Tan ise, en son yaşanan sel baskınlarını, Eskihisar sahildeki ışıkların yetersiz oluşunu ve Gebze belediyesi imar müdürü ile ilgili basında çıkan haberleri sordu. Başkan Köşker, sahil ışıklandırmasının yapılacağını ve sel baskınlarının son 35 yılın en yüksek yağışı nedeniyle meydana geldiğini açıklarken, İmar müdürüyle ilgili haberlere sert tepki gösterdi. Başkan Köşker, “Birinin damarına bastığınızda, böyle ahlaksızca şeyler yapıyorlar. İftira ve çamur at izi kalsın diye böyle yapıyorlar” diye konuştu.

 

CHP’den muhtarlara destek önerisi

 

CHP grubu, Gebze’deki mahalle muhtarlıklarının su ve elektrik gibi giderlerinin karşılanması için bir önerge verdi. Önergenin gündeme alınması ve komisyona havale edilmesi, oy birliğiyle kabul edilirken, eğer meclisten geçerse muhtarlara 300 liraya kadar bir destek verilecek.

Toplantıya, CHP meclis üyeliğinden istifa eden Nursel Coşkun'un yerine meclis üyesi olan Neşe Çetiner Celep de katılırken, CHP ilçe yöneticisi Şerife Albayrak da toplantıyı takip etti.

 

Ağustos ayı meclis toplantısının ikincisi 6 Ağustos Perşembe günü saat 16.00’da yapılacak.